Facebook Pixel

Вартість землі після запуску ринку складе $2,2 — 2,5 тисячі за гектар

За оцінками експертів, середня вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення після відкриття ринку землі 1 липня становитиме $2,2 тис., а до кінця року зросте до $2,5 тис.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив співзасновник об'єднання земельних інвесторів Land Club Олександр Колотілін, який виконував обов'язки глави Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру у 2017 — 2019 рр.

«Старт ринку в середньому планується на рівні $2,2 тис. за один гектар... Треба чітко розуміти, що й до 1 липня 2021 року ринок сільгоспземлі існував. Усе-таки 5 млн га земель, виділених у рамках безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства за всі роки незалежності України, це теж достатній обсяг», — зазначив Колотілін.

Telegram Logo

За його словами, це свідчить про те, що вартість землі, яка перебувала під мораторієм, корелює з ринком, який було сформовано до 1 липня 2021 року.

Основну вигоду на першому етапі реформи, уточнив Колотілін, отримають продавці своїх паїв. Але таких охочих буде не більш як 10% загальної кількості зацікавлених осіб.

«Оскільки охочих купити або інвестувати в сільгоспземлі сьогодні набагато більше, ніж пропозицій, то це поступово штовхатиме ціну вгору. Не думаю, що до 1 січня 2022 року ситуація зміниться прямо кардинально, але очікувати збільшення ціни точно варто. Найімовірніше, у середньому ціна досягне рівня $2,5 тис./га», — вважає експерт.

Особливість землі полягає в тому, що її вартість у різних регіонах і різних районах однієї області відрізняється досить сильно.

«...Якщо на півночі та в центрі України ціни на землю високі і зростають, то на півдні в зоні ризикового землеробства, у зоні складного доступу до вологи, за необхідності серйозних інвестицій у меліорацію вони нижчі», — пояснив він.

За даними Колотіліна, сьогодні середня ціна в центральній Україні становить $2 — 2,5 тис., а на півночі країни — $1,7 — 2,2 тис. Водночас експерт не певен, що хтось платитиме понад $1 тис. за гектар у Херсонській області, де доступ до вологи ускладнений.

Інвесторганізація Land Club заснована гендиректором агрохолдингу ІМК і президентом асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алексом Ліссітсею. Проєкт пропонує купівлю орендованих агрохолдингами земельних ділянок для отримання гарантованої орендної плати з них.

Довідка. Ринок землі, який запустили з 1 липня, на першому етапі дає змогу купувати і продавати земельні ділянки тільки громадянам України, одна фізична особа зможе мати в розпорядженні не більш як 100 га.

Право купувати землю сільгосппризначення 1 січня 2024 року отримають юридичні особи, створені відповідно до законодавства України. Водночас кінцевий бенефіціар однієї або декількох юросіб зможе консолідувати через них сукупно не більш як 10 тис. га, або 1 кв. км.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини