Facebook Pixel

США й ЄС назвали головні проблеми перед запуском ринку землі в Україні

Тимчасова повірена у справах США в Україні Кристина Квін закликала українську владу ухвалити додаткові підзаконні акти, щоб забезпечити антикорупційні гарантії земельної реформи.

Про це Квін заявила на всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

Вона зазначила, що ухвалення закону про зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель було важливим кроком до прийняття ринкових принципів. Це дасть власникам землі більше гнучкості у використанні майна, яким вони володіють.

Telegram Logo
Quote«Ми вітаємо відданість президента цій важливій реформі та з нетерпінням очікуємо побачити її досягнення після багатьох років тупикової ситуації», — додала Квін.

Також вона позитивно відзначила ухвалення Верховною Радою важливих законів про ринок землі останніми тижнями. Однак, за її словами, для успіху земельної реформи потрібно зробити більше, включаючи справедливу імплементацію.

Йдеться про прийняття законопроєкту, який створює часткові гарантії позик для малих фермерів. Це дозволить кожному українцю брати участь у фермерському бізнесі.

Зокрема, Квін наголосила, що уряд та медіа повинні ініціювати кампанію з інформування громадськості щодо земельної реформи. Власники та громади повинні знати свої права та як їх захистити. США, Євросоюз та партнери зі Всесвітнього банку готові підтримати владу України в імплементації земельної реформи.

Також про важливість антикорупційного аудиту держгеокадастру, щоб попередити зловживання у рамках земельної реформи, нагадав представник Європейського союзу в Україні Матті Маасікас.

За його словами, перше, що потрібно зробити:

  • ухвалити три резолюції Кабінету міністру та почати розвиток програмного забезпечення для імплементації, зокрема автоматичну перевірку ліміту з володіння 100 гектарами;
  • запустити кампанію для інформування власників і користувачів землі про їхні права та можливості;
  • почати розвиток громадської моніторингової системи з продажу землі, списку транзакцій і запитам на юридичний супровід, які стосуються ринку землі.

Крім того, Маасікас додав, що фермери повинні мати доступ до кредитування з самого початку ринку землі.

Коментарі

Всі новини