Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

За перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар склала 40 тис. грн

Середня ціна за гектар землі в Україні складає 40 тис. грн. Фото: Latifundist

Середня ціна за гектар землі в Україні складає 40 тис. грн. Фото: Latifundist

У період із 1 до 30 липня в Україні проведено 2,9 тис. земельних транзакцій на ділянки с/г призначення загальною площею 5,32 тис. га, сума всіх угод на ринку землі склала 210 млн грн. Про це повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства.

«Лише один із 2 тис. власників землі розпорядився нею: продав або подарував. За перший місяць ринку землі в Україні середня ціна за гектар складає 40 тис. грн. Найбільше землі придбали в Полтавській, Тернопільській і Кіровоградській областях», — уточнив міністр агрополітики Роман Лещенко.

За словами першого заступника голови Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолія Мірошниченка, розробка спрощеного (електронного) доступу до земельного кадастру дозволила знизити напруженість, пов'язану з вимогою для нотаріусів отримувати доступ до відомостей земкадастру для перевірки встановлених законом обмежень щодо придбання земель. Мірошниченко запевнив, що в більшості випадків строк розгляду заяви нотаріусів на отримання доступу до земельного кадастру не перевищував одного робочого дня.

Він уточнив, що моніторинг показав відсутність ажіотажу на ринку ділянок с/г призначення.

Також моніторинг дозволив виявити, що станом на 1 липня більше ста юридичних осіб та понад тисячу фізичних осіб володіли 100 га земель сільськогосподарського призначення, багато хто з них — понад 1 тис. га. «З 1 липня 2021 така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою», — підкреслив Мірошниченко.

За даними Мінагрополітики, на 2 серпня в країні відчужені 3277 ділянок із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства. Загальна площа ділянок — 5927 га.

Контекст. Ринок земель сільськогосподарського призначення почав працювати 1 липня. На першому етапі купувати та продавати земельні ділянки зможуть лише громадяни країни. Одна фізична особа може мати в розпорядженні не більше 100 га.

Право купувати землю сільгосппризначення 1 січня 2024 року отримають юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, водночас кінцевий бенефіціар одного або декількох юросіб зможе консолідувати через них сукупно не більше 10 тис. га.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини