НКРЕКП дозволить населенню легко міняти постачальника газу

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обговорила проєкт постанови про спрощення процедури зміни постачальника природного газу для побутових споживачів.

Регулятор планує затвердити спрощену процедуру зміни постачальника газу найближчим часом, повідомила під час онлайн-дискусії «Що не так з ринком газу в Україні» член НКРЕКП Оксана Кривенко, передає The Page.

«Основною перешкодою на шляху зміни постачальника у нас є наявність боргових зобов'язань споживача перед попереднім постачальником. Було оприлюднено проєкт рішення, приймалися зауваження, пропозиції. І це дуже дискусійний документ. Ми намагаємося насамперед спростити умови зміни постачальника», — пояснила Кривенко.

Telegram Logo

За її словами, у частини споживачів є технічні проблеми з підключенням до розподільних мереж.

«Я вважаю, що за умови усунення технічних питань газорозподільна компанія не повинна перешкоджати зміні постачальника», — додала Оксана Кривенко.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Вона також зазначила, що регулятор звертає увагу на всі скарги споживачів про порушення з боку облгазів. Щодо компаній, які займаються доставкою газу, проводяться перевірки, результати яких виносяться на розгляд під час відкритих засідань регулятора. Регулятор зобов'язує постачальників усунути виявлені порушення та накладає штрафні санкції.

Контекст. Зміна постачальника повинна бути зручною для клієнта і не орієнтуватися на постачальника. Так це працює упродовж десятків років у Європі.

Промислові об'єкти, крім підприємств теплокомуненерго (ТЕЦ), вже мають можливість вільно обирати з усього переліку постачальників газу. Обмеження щодо підприємств ТКЕ діятимуть ще рік.

Тепер це нововведення буде доступним і для побутових споживачів. Вважається, що можливість обирати постачальника газу сприяє конкурентній грі, зниженню ціни ресурсу та підвищенню якості послуг з газопостачання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини