Facebook Pixel

«Нафтогаз» виступив за спрощення процедури зміни постачальника газу для населення

Для початку роботи ринку газу для населення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), доведеться спростити процедуру зміни постачальника газу. Крім того, регулятору доведеться зробити цю процедуру зручною для споживачів.

Зміна постачальника повинна бути зручною для клієнта і не орієнтуватися на поточного постачальника. Так це працює десятки років в Європі, зауважив заступник голови департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк під час експертної онлайн-дискусії «Як зняти ринок газу з ручного керування».

З 2015 року основна частина побутових споживачів газу прив’язана до газопостачальних компаній, які є афілійованими з облгазами. Ба більше, деякі компанії утримують споживачів, що збільшує період зміни постачальника з трьох тижнів до пів року.

Telegram Logo

Також поки діє регулювання ринку газу для населення за допомогою публічних спецзобов'язань, ціна газу є однаковою, тому громадянам немає сенсу переходити до інших постачальників, наголосив Хабатюк.

Контекст. Кабінет міністрів своєю постановою продовжив дію спецзобов'язань «Нафтогазу» з 1 травня 2020-го до 1 липня цього року. До цього часу компанія продаватиме природний газ газопостачальним компаніям для потреб населення, виробникам тепла, деяким релігійним організаціям, а також «Міжнародному дитячому центру «Артек».

Коментарі

Всі новини