Facebook Pixel

«Нафтогаз» виступив за скасування ПСО для побутових покупців газу

Спеціальний режим постачання природного газу (ПСО) для побутових споживачів має бути скасовано. Це дасть можливість створити конкурентну модель газового ринку, орієнтовану на споживача. Про це 23 квітня під час експертної дискусії енергетичного співтовариства Energy Meetings Online заявив директор «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

Quote«Скасування ПСО – це перехід до клієнтоцентричної моделі ринку. Клієнти готові до того, аби самостійно управляти своїм обсягом споживання та ціною споживання. Вони хочуть обирати ціну і впливати на неї як домогосподарства, а не отримувати її раз на місяць у вигляді постанови», — наголосив Рабінович.

Проте є низка нагальних питань, які мають бути вирішені, аби нова модель ринку запрацювала. Йдеться про спрощення процедури зміни постачальника газу. За словами Рабіновича, зараз вона може тривати від 30 до 110 днів і вимагає чималих зусиль з боку споживача для отримання необхідних документів від діючого постачальника газу.

Також важливо завершити фактичне розділення афілійованих облгазів і газопостачальних компаній. Рабінович пояснив, що зараз у багатьох регіонах облгази (компанії, які займаються розподілом або доставкою газу. – Ред.) та газопостачальні компанії (компанії, які замовляють газ для споживачів. – Ред.) належать одній особі.

«Облгаз не повинен мати вплив на клієнта. Він має бути рівновіддаленим від будь-якого постачальника. На сьогодні це та базова річ, над якою ми працюємо разом з НКРЕКП та всіма учасниками ринку газу», — зауважив представник «Нафтогазу України».

Серед важливих кроків для створення конкурентного ринку газу для побутових споживачів Рабінович назвав, зокрема, необхідність створення єдиної системи зберігання даних споживачів газу, електроенергії та інших ресурсів, до якої повинен мати доступ кожен постачальник.

Натомість дані про постачальників мають бути доступними для споживачів, аби потенційний клієнт міг перевірити надійність компанії, вивчити її цінові та сервісні пропозиції. Також кожен постачальник має сформувати підходи до роботи з клієнтською заборгованістю, оскільки відключення від газопостачання не повинно бути головним інструментом для стягнення боргів.

«Це можна робити паралельно з відкриттям ринку», — додав Рабінович.


«Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» є підрозділом групи Нафтогаз, який займається поставками газу населенню та представникам середнього і малого бізнесу. Компанія обслуговує понад 250 тис. побутових клієнтів та більш ніж 1,8 тис. представників бізнесу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉