Facebook Pixel

Румунська Expert Petroleum допоможе «Нафтогазу» збільшити видобування

Група «Нафтогаз» планує збільшити обсяги видобутку вуглеводнів на родовищах «Укргазвидобування» в Західній Україні. Для цього було проведено відкритий конкурс, за підсумками якого міжнародна компанія Expert Petroleum протягом перших п'яти років інвестує близько 1 млрд грн ($30 млн) у підвищення інтенсивності видобутку газу на виснажених родовищах, буріння свердловин і розвиток інфраструктури.

Між інвестором та «Укргазвидобуванням» укладено повноцінний сервісний контракт з підвищення видобутку (Production Enhancement Contract – PEC). Таке партнерство впродовж п'яти років дозволить отримати принаймні 300 млн кубометрів газу на 13 родовищах у Західній Україні, йдеться у пресрелізі «Нафтогазу».

В умовах падіння цін на енергоносії у «Нафтогазу» немає власних ресурсів для розвитку маленьких та виснажених родовищ. Привнесення нових технологій та європейських стандартів управління такими родовищами допоможе стабілізувати ситуацію в галузі та позитивно вплине на економіку, зазначив виконавчий директор з трансформації «Нафтогазу» Отто Ватерландер.

Зростання інтенсивності видобування газу, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань внаслідок партнерства дозволить акумулювати понад 4 млрд грн до ВВП України — про це свідчать розрахунки компанії.

Контракт на розробку родовищ укладено на 15 років з можливістю продовження на 10 років, для чого Expert Petroleum зареєструвала українську компанію, яка виступить стороною договору.

Після розробки нових моделей родовищ Expert Petroleum планує бурити нові свердловини та проводити операції щодо інтенсифікації діючих свердловин з використанням новітніх технологій похило-спрямованого буріння. Також проводитимуться геофізичні дослідження, ізоляція водопроявних пластів та перфорація.

Крім того, у планах — модернізація наземної інфраструктури задля підвищення ефективності її роботи, зазначила представниця Expert Petroleum Вікторія Сергеєва, директор «Експерт Петролеум Україна».

«Нафтогаз» затверджуватиме плани розробки, щорічну програму робіт та бюджет на родовища. За підтримку базового видобутку, а також за його збільшення оператор отримуватиме фіксовану плату на рівні поточних операційних витрат «Укргазвидобування».

Видобута продукція, геологічні ліцензії та наявні активи належатимуть «Укргазвидобуванню».

Контекст. У грудні минулого року компанія «Укргазвидобування» завершила перший раунд конкурсу з підвищення видобування газу в рамках проєкту PEC. Комерційні переговори було проведено з Expert Petroleum та китайським консорціумом «Енергетична інженерія Сіньцзян Бейкен» і «Нафтова інженерія Чжунші Шенлі».

Пілотний проєкт з PEC було анонсовано ще в жовтні 2018 року. Попередню кваліфікацію пройшли вищезгадані компанії, а також «Бейкер Хьюз Україна», дочка компанії Baker Hughes, та українсько-британська «Полтавська газонафтова компанія».

Expert Petroleum – румунська компанія з французькими власниками, яка входить до холдингової групи GMS. Expert Petroleum максимізує потенціал «зрілих» нафтогазових родовищ, інвестуючи в ці активи і беручи на себе відповідальність та додаткові ризики видобутку на умовах довгострокового контракту з підвищення видобутку. Наразі підприємство ефективно управляє видобутком на 25 виснажених родовищах, оперує 1200 свердловин та щоденно видобуває 8,5 тис. барелів нафтового еквіваленту на день.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉