Facebook Pixel

Облгази наростили борги на 1,1 млрд грн

Учасники ринку природного газу заборгували «Оператору ГТС України» (ОГТСУ) за перший квартал цього року майже 1,4 млрд грн за негативні небаланси. Борги постачальників природного газу складають 275 млн грн. Водночас оператори газорозподільних мереж заборгували 1,1 млрд грн.

Половину заборгованості розподільних мереж накопичили облгази Луганської, Тернопільської, Київської, Кіровоградської та Донецької областей, повідомила пресслужба ОГТСУ.

У березні обсяг боргу збільшився на 58%, або 508 млн грн, у порівнянні з показниками січня-лютого. Наприклад, «Тернопільоблгаз» з початку року не придбав жодного кубометра газу для особистих потреб, хоча кошти на це було включено в його тарифи, і продовжував відбирати газ з газотранспортної мережі, через що накопичив майже 158 млн грн боргів.

За перший квартал цього року негативні небаланси в натуральному вираженні склали 481 млн кубометрів на суму 2,6 млрд грн, позитивні небаланси — 647 млн кубометрів на 3,4 млрд грн.

Контекст. Борг за небаланси перед «Оператором ГТС України» склав 580 млн грн. Найбільшим боржником стала «Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа. У лютому учасники ринку відібрали з ГТС майже 94 млн кубометрів природного газу і не компенсували їх. Розрахунки за січневі небаланси склали лише 3%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉