Facebook Pixel

Фірташ став найбільшим боржником за газ

Борг за небаланси перед «Оператором ГТС України» склав 580 млн грн. Найбільшим боржником стала «Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа. Минулого місяця учасники ринку відібрали з ГТС майже 94 млн кубометрів природного газу та не компенсували їх. Розрахунки за січневий небаланс склали лише 3%.

Водночас облгази з групи РГК заборгували «Оператору ГТС України» (ОГТСУ) 414 млн грн та несанкціоновано відібрали майже 66 млн кубометрів газу, повідомив голова «Оператора ГТС України» Сергій Макогон.

За його словами, через несанкціонований відбір газу «Укртрансгаз», попередній оператор ГТС, отримав понад 44 млрд непогашеного боргу в період з 2015 до 2019 року.

За попередніми розрахунками, сума боргу до кінця 2020 року може скласти 10 млрд грн. Оператору доведеться витратити прибуток від транзитної угоди з «Газпромом» на закупівлю газу, а держава не отримає дивіденди.

Макогон також зазначив, що оператор зі свого боку повністю розрахувався за позитивні небаланси.

Контекст. У грудні минулого року одразу 16 облгазів з групи «Регіональна газова компанія» отримали штрафи на загальну суму 278 млн грн. Антимонопольний комітет побачив у діях компаній бізнесмена Дмитра Фірташа зловживання монопольним становищем і неправомірне донарахування населенню обсягів використаного газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉