Facebook Pixel

НАБУ та САП направили до Антикорупційного суду справу про хабар Насірову

24 травня НАБУ та САП направили до Вищого Антикорупційного суду справу щодо хабаря колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову та його раднику. Їх підозрюють в отриманні $5,5 млн і понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям Олега Бахматюка.

Про це повідомили в НАБУ.

Які деталі справи НАБУ проти Романа Насірова

За версією НАБУ та САП, Роман Насіров у 2015 — 2016 роках отримав від компаній Олега Бахматюка хабар у розмірі $5,5 млн. Насіров отримав гроші за пріоритетне відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу в серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд грн ПДВ із лютого 2015-го до серпня 2016 років.

НАБУ стверджує, що приблизно 20% суми відшкодування Насіров отримав на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, компаній, підконтрольних його наближеній особі, а також радника через інші іноземні компанії-«прокладки», залучені радником експосадовця. Відправниками коштів, як встановили НАБУ та САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні Олегу Бахматюку.

Частину «гонорару» формували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

НАБУ та САП мають докази того, що голова ДФС пріоритезував виплати UkrLandFarming Бахматюка, натомість викреслював із переліку суми відшкодування для інших компаній, з-поміж яких комунальні підприємства.

Підприємства подали на ДФС до суду, а держбюджет у підсумку не тільки відшкодував той ПДВ, але й заплатив щонайменше 2 млн грн пені.

У чому ще НАБУ та САП підозрюють Насірова

САП також підозрювала Насірова в зловживанні владою на користь екснардепа Олександра Онищенка. Зокрема, Насіров допоміг Онищенку розтермінувати ренту за користування надрами для компаній.

За версією НАБУ, Онищенко разом зі спільниками у 2013 — 2016 роках продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі. Це завдало державі збитків на суму понад 1,6 млрд грн, а підприємству — на 740 млн грн. Онищенко втік з України у 2016 році, а 2021-го отримав громадянство рф.

Що зараз відомо про Олега Бахматюка

Нагадаємо, що Олег Бахматюк є власником фінансово-промислової групи UkrLandFarming. За даними Youcontrol, група об’єднує 273 компанії. Зараз Бахматюк перебуває у Відні. ВАКС заочно арештував бізнесмена за підозрою в наданні у 2015 – 2016 роках 722 млн грн неправомірної вигоди голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Також Бахматюка підозрюють у співучасті в розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту «VAB-банку». Бізнесмен називає цю справу політичним замовленням проти нього.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉