Facebook Pixel

На посаду голови Ради вже претендує троє нардепів. Ще двоє зняли свої кандидатури

На посаду голови Ради претендують три кандидатури: хто саме. Фото: Поліщук Максим / УНІАН

На посаду голови Ради претендують три кандидатури: хто саме. Фото: Поліщук Максим / УНІАН

На посаду нового голови Верховної Ради (ВР) претендують народні депутати Руслан Стефанчук, Яна Зінкевич та Олексій Гончаренко. Висунені нардепи Гео Лерос і Ярослав Железняк зняли свої кандидатури. Про це йшлося на засіданні ВР.

Фракція «Слуга народу» делегувала на цю посаду нинішнього першого віцеспікера Руслана Стефанчука, «Голос» виснув Железняка, «Європейська солідарність» — Яну Зінкевич. Член фракції «ЄС» Олексій Гончаренко запропонував на цю посаду Лероса, а той, своєю чергою, висунув кандидатуру Гончаренка.

Ірина Геращенко з «ЄС» просила надати день на підготовку її декларації, щоб теж претендувати на посаду спікера, але прохання не задовольнили.

Telegram Logo

Згодом нардепи Гео Лерос та Ярослав Железняк зняли свої кандидатури. Железняк пояснив, що він не бачить сенсу бути кандидатом у спікери:

Quote«Можете вважати мій виступ як самовідвід... Я, правда, вважаю, що я не підійду вам як голова Верховної Ради, тому що я робив би те, що робив і попередній голова Верховної Ради, — дотримувався б регламенту. А я так побачив, що це не дуже цінується в цій залі».

Своєю чергою Лерос також наголосив, що не бачить сенсу в майбутньому голосуванні, а тому зняв свою кандидатуру, оскільки «все вже давно вирішено в Офісі президента». Він переконаний, що голова Верховної Ради — це «посада людини, яка має бути рівновіддалена від усіх політичних сил і не зацікавлена в лобіюванні інтересів Офісу президента».

Контекст. Верховна Рада більшістю голосів підтримала рішення відкликати Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. «За» проголосували 284 народні обранці з 388 зареєстрованих у залі. Засідання вів Данило Гетманцев. Руслан Стефанчук і Разумков не мали такої можливості через конфлікт інтересів.

Наприкінці вересня стало відомо про те, що депутати фракції «Слуга народу» почали збирати підписи за відкликання Дмитра Разумкова з посади. На засіданні фракції партії «Слуга народу» в Трускавці було зібрано достатньо голосів за відставку Разумкова. Президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення щодо Разумкова — це рішення фракції, а сам спікер ВР припустився помилки, коли виніс конфлікт у публічну площину.

5 жовтня парламент більшістю голосів відсторонив спікера парламенту Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань на два дні.

Коментарі

Всі новини