Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На посаду голови Ради вже претендує троє нардепів. Ще двоє зняли свої кандидатури

На посаду голови Ради претендують три кандидатури: хто саме. Фото: Поліщук Максим / УНІАН

На посаду голови Ради претендують три кандидатури: хто саме. Фото: Поліщук Максим / УНІАН

На посаду нового голови Верховної Ради (ВР) претендують народні депутати Руслан Стефанчук, Яна Зінкевич та Олексій Гончаренко. Висунені нардепи Гео Лерос і Ярослав Железняк зняли свої кандидатури. Про це йшлося на засіданні ВР.

Фракція «Слуга народу» делегувала на цю посаду нинішнього першого віцеспікера Руслана Стефанчука, «Голос» виснув Железняка, «Європейська солідарність» — Яну Зінкевич. Член фракції «ЄС» Олексій Гончаренко запропонував на цю посаду Лероса, а той, своєю чергою, висунув кандидатуру Гончаренка.

Ірина Геращенко з «ЄС» просила надати день на підготовку її декларації, щоб теж претендувати на посаду спікера, але прохання не задовольнили.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Згодом нардепи Гео Лерос та Ярослав Железняк зняли свої кандидатури. Железняк пояснив, що він не бачить сенсу бути кандидатом у спікери:

Quote«Можете вважати мій виступ як самовідвід... Я, правда, вважаю, що я не підійду вам як голова Верховної Ради, тому що я робив би те, що робив і попередній голова Верховної Ради, — дотримувався б регламенту. А я так побачив, що це не дуже цінується в цій залі».

Своєю чергою Лерос також наголосив, що не бачить сенсу в майбутньому голосуванні, а тому зняв свою кандидатуру, оскільки «все вже давно вирішено в Офісі президента». Він переконаний, що голова Верховної Ради — це «посада людини, яка має бути рівновіддалена від усіх політичних сил і не зацікавлена в лобіюванні інтересів Офісу президента».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Верховна Рада більшістю голосів підтримала рішення відкликати Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. «За» проголосували 284 народні обранці з 388 зареєстрованих у залі. Засідання вів Данило Гетманцев. Руслан Стефанчук і Разумков не мали такої можливості через конфлікт інтересів.

Наприкінці вересня стало відомо про те, що депутати фракції «Слуга народу» почали збирати підписи за відкликання Дмитра Разумкова з посади. На засіданні фракції партії «Слуга народу» в Трускавці було зібрано достатньо голосів за відставку Разумкова. Президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення щодо Разумкова — це рішення фракції, а сам спікер ВР припустився помилки, коли виніс конфлікт у публічну площину.

5 жовтня парламент більшістю голосів відсторонив спікера парламенту Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань на два дні.

Коментарі

Всі новини