Facebook Pixel

МВФ оголосили обмежувачем гривневої емісії

Депутат від «Слуги народу» Мар'ян Заблоцький вважає, що немає ніякого значення, хто буде головою Національного банку, оскільки кількість надрукованих грошей прописується безпосередньо у програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ) і керівник регулятора не може вийти за ці рамки.

Про це нардеп заявив партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта».

«Ми зобов'язані слухати МВФ, бо країна йде у дефолт. Ви бачите, як було боляче для президента і Верховної Ради приймати закон про заборону реприватизації Приватбанку і як важко йшла земельна реформа. Але ці речі були принципово зроблені, хоча й викликали певні конфлікти всередині парламенту. Щодо надрукованих грошей, то ніхто за їхні параметри не вийде», — зазначив він.

За словами Заблоцького, емісія (друкування грошей для державного бюджету) — це неправильно. Він додав, що ніколи цього не підтримає.

Quote«Але насправді є ще один цікавий нюанс: коли Національний банк викопує валюту собі в резерви, він теж випускає гроші в обіг. І це не обов'язково призводить до якоїсь інфляції. Просто ми знаємо, що певну частину гривні підкріплено певною частиною доларів», — додав нардеп.

Контекст. Ексглава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск. Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні.

На думку колишнього глави регулятора Валерії Гонтаревої, МВФ повинен припинити співпрацю з Україною, поки президент не призначить незалежного голову Нацбанку. Ба більше, Фонду варто наполягати на достроковій виплаті кредиту.

Подякувати 🎉