Facebook Pixel

Хто може стати новим главою НБУ замість Смолія: з'явилися кандидати

Яків Смолій. Фото: НБУ

Яків Смолій. Фото: НБУ

Голова Нацбанку Яків Смолій подав у відставку. Але вже є список ймовірних кандидатів на цю посаду.

Наступним головою регулятора може стати голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко, колишній голова правління «Райффайзен банку Аваль» Володимир Лавренук або ексміністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Про це йдеться в матеріалі «Економічної правди».

Про можливість Шевченка стати головою Нацбанку також заявив заступник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Telegram Logo

Володимир Лавренчук уже був кандидатом на посаду голови Нацбанку після відставки Валерії Гонтаревої. Він 14 років працював у «Райффайзен банку Аваль» і був зацікавлений у роботі в наглядовій раді одного з держбанків. Однак наразі Лавренчук є безробітним.

Водночас він входить до складу правління Європейської Бізнес Асоціації, а також є членом Довірчої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Кирило Шевченко наразі є чинним керівником державного Укргазбанку. Він висловлював незгоду з деякими рішеннями Нацбанку щодо зміцнення курсу гривні минулого року, а також критикував повільне зниження облікової ставки.

З 2006-го до 2009 року він очолював Державну іпотечну установу. Згодом декілька місяців був радником тодішньої прем'єрки Юлії Тимошенко. А з вересня 2009 року став першим заступником голови правління Укргазбанку. Крім того, Шевченко з 2012-го до 2014 року був радником голови правління Ощадбанку. А 2015 року став головою правління Укргазбанку.

Тимофій Милованов, який обіймав посаду міністра в Мінекономрозвитку в уряді Олексія Гончарука, є президентом Київської школи економіки. Має звання професора університету Пітсбурга. На посаді міністра займався відкриттям ринку землі, однак згодом розкритикував ухвалений Верховною Радою законопроєкт.

У липні 2016 року Верховна Рада призначила Милованова членом Ради Нацбанку строком на п'ять років.

Однак варто зазначити, що Смолій може залишитися на посаді, в разі якщо Рада не прийме його заяву про звільнення. Таке рішення може бути ухвалено через позицію західних партнерів, зокрема Міжнародного валютного фонду, які вважають, що Нацбанк має зберігати свою незалежність.

Контекст. Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв підтримав Смолія та зазначив, що голова Нацбанку перебуває на своєму місці.

Водночас на відставку голови Нацбанку відреагували представники політики та бізнесу.

Коментарі

Всі новини