Facebook Pixel

«Дуже погано і сумно»: що думають бізнесмени й політики про відставку Смолія

Яків Смолій. Фото: НБУ

Яків Смолій. Фото: НБУ

Голова Нацбанку Яків Смолій заявив, що йде з посади через політичний тиск. Ця новина викликала неоднозначну реакцію в мережі інтернет. The Page зібрало думки експертів і політиків щодо відставки Смолія.

«Відставка відбувається у поганий час, коли Україна очікує на зниження ВВП на 8,2%. Бізнес зараз стурбований майбутньою незалежністю керівництва Нацбанку і продовженням програми співпраці з МВФ».

Андрій Гундер

Андрій Гундер

президент Американської торговельної палати в Україні

«Вчинок слабкої та наївної людини. Я був у політиці і знаю, що таке політичний тиск. Так от, руки у двері ніхто не вставляв, голова НБУ є фінансово незалежним, і якщо за ним немає кримінальних вчинків, то змусити його добровільно піти у відставку неможливо. Звичайно, є ще сім’я, але то вже таке».

Олексій Мушак

Олексій Мушак

Ексрадник прем'єр-міністра України з економічних питань

«Відставка команди Гонтаревої/Смолія — це курс долара та євро на рівні 30-40-50, інфляція 20% і більше, кінець міжнародної підтримки України, посилення впливу Коломойського та зубожіння населення».

Тарас Козак

Тарас Козак

президент інвестгрупи «Універ»

«Товариші депутати, яких вам ... ще реформ бракує? Хочете друкувати гроші? Продуктивну емісію хочете? Скільки — 200-300 млрд? А чому так мало? Адже зупинитися реально буде складно. Крім того, відкрию таємницю: гроші в економіку потрапляють не тільки через кеш — у грошей є багато каналів. Один з них — кредитування. А ось пряме фінансування уряду Нацбанком заборонено».

Владислав Рашкован

Владислав Рашкован

Заступник виконавчого директора в Міжнародному валютному фонді

«Записуйте прізвища тих, хто лякає вас сьогодні доларом по 30-50-100 через відставку Смолія. Це все його поплічники та фінансові злочинці».

Олександр Дубінський

Олександр Дубінський

народний депутат із фракції «Слуга народу»

«Як би це гірко і боляче не звучало, але не важливо, хто і як пішов, важливо, хто і як прийде на зміну. Мене засмучує заява про політичний тиск, але це право кожного на свободу думки й сприйняття. Я вважаю команду Валерії Олексіївни, а надалі Якова Васильовича професіоналами у кризовому менеджменті, вони змогли подолати всі виклики 2015-2016 років».

Вікторія Страхова

Вікторія Страхова

радниця президента з фінансів

«Це дуже погано і сумно. Саме «вчасно» для розміщення наших бондів. І для фінансової стабільності загалом.

P. S. Натомість падіння гривні добре для доходів митниці! Нарешті пощастило Мінфіну!»

Максим Нефьодов

Максим Нефьодов

ексголова Державної митної служби

«Я поки не бачу об'єктивних чинників, які гнатимуть курс угору. Збити паніку для НБУ — з такими резервами взагалі нема чого робити. У березні спокійно злили 2,3 млрд грн. Їх уже реально повернули в наступні місяці ... Тож мій прогноз до кінця літа — швидше, 27,5».

Данило Монін

Данило Монін

експерт Українського інституту майбутнього

«Безумовно, це не поліпшить відносини України та МВФ. Це очевидно. Я не вважаю, що є прямий взаємозв'язок між цим рішенням і траншами від МВФ. Дуже неоднозначна інформація пролунала щодо тиску на нього з боку Офісу президента. Мені здається, що це дуже небезпечна інформація, яка вимагає перевірки».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Контекст. Глава Національного банку Яків Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв виступив з категоричною підтримкою голови Нацбанку Якова Смолія.

Telegram Logo

Коментарі

Всі новини