Міжнародний валютний фонд (МВФ) має призупинити співпрацю з Україною, поки президент не призначить незалежного голову Нацбанку. Ба більше, фонду варто наполягти на достроковій виплаті кредиту.

Про це заявила колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарева в інтерв'ю виданню The Central Banker.
Також вона зазначила, що без серйозного тиску з боку МВФ Зеленський, найвірогідніше, призначить головою НБУ когось із оточення олігарха Ігоря Коломойського.
«Я не здивована, що Смолій пішов: тиск став нестерпним. Тиск був постійним як з боку уряду, так і з боку союзників Коломойського в парламенті, як-от Дубінський», — зауважила Гонтарева.
Ба більше, Гонтарева зазначила, що МВФ та країни G7 неодноразово наголошували на необхідності незалежності регулятора. Однак простих заяв недостатньо, щоб захистити реформи.
«МВФ повинен заявити, що не буде в подальшому проводити виплати Україні, поки Зеленський не призначить керуючого, здатного захистити реформи», — наголосила екскерівниця Нацбанку.
Також вона нагадала, що МВФ погодився надати Україні транш під гарантії, що НБУ залишиться незалежним. Тому фонд повинен вимагати від України достроково повернути надані раніше кредити.
Водночас Гонтарева кращою кандидатурою на пост глави НБУ вважає Катерину Рожкову. Крім того, на її думку, оптимальними кандидатами також є заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован та колишній перший заступник голови НБУ, голова правління «Райффайзен банку Аваль» Олександр Писарук.
Однак вона додала, що навряд чи хтось із них погодиться на посаду керівника Нацбанку.
Контекст. Парламент ухвалив рішення звільнити голову Нацбанку Якова Смолія. Підтримали його відставку 286 депутатів, проти було 43, утрималося 11, не голосували 29 депутатів.
МВФ затвердив чергову програму Stand-by credit для України 9 червня. Програма розрахована на 1,5 року.
Кредит планується спрямувати на підтримання макроекономічної та фінансової стабільності. Він охоплює такі галузі: фіскальну, монетарну, енергетичну, антикорупційну політику та фінансовий сектор, земельну реформу, приватизацію та реформування підприємств державної власності.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю