У Мінфіні розповіли, на що витратять новий кредит МВФ

Програма stand-by, яку узгодила Україна з Міжнародним валютним фондом, буде зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності й охоплюватиме такі галузі: фіскальну, монетарну, енергетичну, антикорупційну політику та фінансовий сектор, земельну реформу, приватизацію та реформування підприємств державної власності. Про це The Page повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів.

У відомстві також пояснили, що охоплює кожна із галузей.

  • Фіскальна політика. Йдеться про заходи податково-бюджетної політики, які спрямовані на забезпечення збалансованості держбюджету, задоволення потреб у галузі охорони здоров’я та забезпечення додаткових ресурсів для захисту зайнятості та життєздатності бізнесу, збільшення соцдопомоги для того, щоб захистити вразливі верстви населення.
  • Монетарна. Йдеться про забезпечення незалежності Національного банку, досягнення цільових показників міжнародних резервів, забезпечення достатнього рівня ліквідності.
  • Політика фінансового сектору. Йдеться про посилення стійкості банківської системи, реформування управління в держбанках, зменшення частки держави в державних фінустановах, зменшення витрат з боку Україні на банки, які збанкрутіли, задіяння адміністративних механізмів для підзвітності власників збанкрутілих банків, прозоре звітування про відновлення активів та вирішення проблеми кредитів, які не працюють.
  • Енергетична політика. Йдеться про регулювання встановлення тарифів на газ та теплову енергію, а також посилення конкуренції на ринку роздрібної торгівлі енергоносіїв.
  • Антикорупційна. Йдеться про боротьбу з корупцією на високому рівні, а саме про відновлення криміналізації незаконного збагачення; про моніторинг впровадження відповідного закону; про незалежну діяльність Вищого адміністративного суду; незалежність, доброчесність та спроможність Національного антикорупційного бюро.
Telegram Logo

Контекст. На початку травня Україна та МВФ провели переговори щодо нової програми співпраці й переорієнтувалися на 18-місячну програму stand-by. Раніше планувалася трирічна програма розширеного фінансування EFF.

Президент України Володимир Зеленський 21 травня підписав банківський закон, який, за його словами, був останніми «дверима» на шляху до продовження співпраці України з МВФ. Міжнародний валютний фонд вже приготувався виділити Україні кредит на $5 млрд.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини