Facebook Pixel

МВФ змінив умови програми фінансування для України

Україна і Міжнародний валютний фонд провели переговори щодо нової програми співпраці й переорієнтувалися на 18-місячну програму stand-by. Раніше планувалася трирічна програма розширеного фінансування EFF.

Як повідомив на брифінгу представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс, таке рішення пов'язане з невизначеністю економічних та фінансових перспектив.

Quote«Необхідно також зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації. 18-місячний stand-by забезпечить підтримку платіжного балансу для того, аби посилити реакцію влади», — заявив Райс, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Він також додав, що МВФ тісно співпрацює з Україною і обговорює новий механізм фінансування. Він допоможе країні ефективно протидіяти пандемії COVID-19 в економіці та медицині. Райс уточнив, що після відновлення ситуації можна буде знову зосередитися на вирішенні проблем довгострокових структурних реформ в Україні.

Розмір нової програми stand-by поки невідомий.

Контекст. Україна активно вела переговори з МВФ щодо виділення траншу. Наша країна розраховувала отримати від МВФ близько $8 млрд ($5 млрд у перший рік) за новою трирічною програмою розширеного фінансування EFF, а також пов'язану з нею макрофінансову допомогу від ЄС (500 млн євро) та кредит Світового банку (до $1 млрд).

Умовами МВФ для виділення траншу є відкриття ринку землі, закон про банки, або так званий «антиколомойський» закон, а також зміни до держбюджету.

Закон про банки Верховна Рада прийняла в першому читанні ще 30 березня. Проте нардепи внесли до нього 16,3 тис. поправок, що затримує його розгляд парламентом. Автором близько 6 тисяч правок є народний депутат Антон Поляков. Він заявив, що більшість його поправок є «технічними», він вніс їх нібито для торгу з владою з інших питань.

Аби обійти процедуру розгляду всіх поправок, 16 квітня Рада змінила регламент (чинний раніше міг заблокувати роботу парламенту на кілька місяців).

Інші пов'язані з МВФ питання Україна розв'язала. Рада 31 березня прийняла закон про ринок землі, який уже підписав Зеленський, а 13 квітня — зміни до держбюджету-2020.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉