Facebook Pixel

Рада змінила регламент та відкрила шлях до прийняття «антиКоломойського» закону

Верховна Рада під час позачергового засідання прийняла закон про зміну регламенту для запобігання зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури. Підтримали законопроєкт 242 депутати, проти — 15, не голосували — 39, утрималися 60 депутатів.

Загалом закон обмежує кількість правок, яку може вносити один депутат та депутатські фракції під час розгляду закону в другому читанні. Так, фракції можуть обрати п'ять правок, які буде розглянуто на пленарному засіданні. А позафракційні депутати зможуть подати на розгляд лише по одній правці.

Крім того, обмежується й час на представлення правки під час пленарного засідання — від однієї до двох хвилин.

Прийняття змін до регламенту пов'язане з великою кількістю правок до закону про регуляцію банківського сектору (так званого «антиКоломойського закону»).

Закон пропонує запровадити спеціальну процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні, яку зможуть ініціювати 150 депутатів, а для підтримки знадобиться щонайменше 226 голосів.

Дана норма розповсюджується на проєкти кодексів та змін до Конституції, законопроєкти, число правок до яких не перевищує 500, а також закони, число правок до яких не перевищує кількість пунктів у проєкті вп'ятеро.

Частина депутатів виступила проти прийняття даного закону — на їхню думку, він не демократичний, бо обмежує права депутатів на внесення правок. Водночас голова Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв головам фракцій, що дія закону триватиме лише на час карантину, а після трьох місяців до нього будуть внесені зміни.

Контекст. Рада прийняла в першому читанні проєкт закону №2571-д, що блокує претензії до держави з боку колишніх власників комерційних банків, які було націоналізовано або направлено на ліквідацію під час так званого «банкопаду» 2014-2016 років.

Варто зазначити, що прийняття цього закону відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії та наближення економічної кризи.

Подякувати 🎉