Facebook Pixel

Рада відкрила ринок землі

Після тривалого розгляду семи сотень поправок до проекту закону №2178-10 про ринок землі у другому читанні Верховна Рада проголосувала за проведення реформи. Після опівночі у присутності президента Володимира Зеленського свої голоси за відкриття ринку землі віддали 259 народних депутатів: 206 – від фракції «Слуга народу», 23 – від «Європейської солідарності», 13 – від партії «Голос», 12 – від групи «Довіра» і 5 позафракційних. Група «За майбутнє», фракція «Батьківщина» й ОПЗЖ не віддали жодного голосу «за».

Головне в законі про ринок землі:

  • запуск ринку переносять на 1 липня 2021 року замість 1 жовтня 2020 року;
  • упродовж перших двох років після запуску купувати землю зможуть тільки фізособи;
  • продаж державної та комунальної землі заборонено — ринок стартує з продажу «приватної» землі;
  • ліміти на купівлю: у перші два роки — 100 га, далі (коли купувати зможуть юридичні особи) — 10 тис. га;
  • доступ до ринку іноземців залежатиме від результатів всеукраїнського референдуму.

Раніше глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ готовий збільшити суму нового кредиту для України. Але тільки у разі відкриття ринку землі та прийняття банківського (антиКоломойського) закону.

Контекст. Верховна Рада прийняла законопроєкт про ринок землі у першому читанні ще восени 2019 року. Зокрема, він передбачав ліміт на концентрацію землі в одних руках у розмірі 200 тис. га. Після цього ліміт неодноразово переглядався.

Нещодавно Кабмін майже заблокував ринок землі, намагаючись урізати бюджетні витрати. Після шквалу критики уряд поспіхом вирішив усе виправити – зберіг фінансову підтримку аграріїв і змінив базові аспекти реалізації земельної реформи. Втім, на позачерговому засіданні Ради 30 березня депутати відмовилися міняти держбюджет-2020.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉