Зеленський підписав «антиколомойський» закон

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що регулює нові правила управління банківським сектором країни, – так званий «антиколомойський» закон.

Закон передбачає зміцнення корпоративного управління та врегулювання особливостей судового провадження у справах про виведення банків з ринку, повідомляє Офіс президента.

Законом також вводяться нові механізми виведення банків з ринку, оптимізація ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів ліквідованого банку.

Згідно із законом, держава отримує додаткові переваги у виведенні комерційних банків з ринку.

Закон дозволить НБУ завершити процедури виведення банків із ринку та ліквідації банків, рішення щодо яких скасовані судами.

На думку розробників закону, це сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.

Контекст. Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» № 590-IX Верховна Рада прийняла 13 травня 2020 року.

Прийняття закону про банки було однією з умов продовження кредитування з боку МВФ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголову наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.