Верховна Рада під час позачергового засідання 13 травня прийняла закон про банківське регулювання («антиколомойський» закон), який унеможливлює повернення ліквідованих та націоналізованих банків їхнім колишнім власникам. Підтримали прийняття законопроєкту 270 депутатів, проти — 51, утрималися — 29, не голосували — 31.
Крім того, депутати проголосували за низку правок до законопроєкту. Основним аргументом опозиції проти прийняття закону було надання Нацбанку розширених можливостей у регулюванні роботи банків. Також законопроєкт розширює повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Контекст. Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко повідомив, що на позачерговому пленарному засіданні 13 травня народні депутати ухвалять у цілому банківський законопроєкт («антиколомойський»).
До порядку денного позачергового пленарного засідання Ради 13 травня включено розгляд у другому читанні законопроєкту про внесення змін до регулювання банківської діяльності (№2571-д).
Банківський (він же «антиколомойський») закон буде прийнято, запевнив президент України Володимир Зеленський президента Франції Еммануеля Макрона у ході телефонної розмови.
МВФ неодноразово заявляв про те, що ключовою умовою нової програми для України є прийняття банківського закону та відкриття ринку землі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства