Парламент ухвалив рішення звільнити голову Нацбанку Якова Смолія. Підтримали його відставку 286 депутатів, проти було 43, утрималося — 11, не голосували 29 депутатів.
Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск.
Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні. Одні оцінюють звільнення Смолія негативно й обіцяють проблеми в банківській сфері та економіці загалом, інші вважають це слабким вчинком.

Водночас відреагували й міжнародні партнери України. Так, у МВФ на запит відповіли, що під час головування Смолія Україні вдалося досягти стабільності цін, наочно демонструючи, що незалежний центральний банк є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики. А в Європарламенті новину про відставку голови Нацбанку через політичний тиск назвали тривожною.
Після новин про звільнення Смолія Мінфіну довелося скасувати останнє розміщення євробондів на суму $2 млрд. А низка інвесторів взагалі заявили про те, що зупиняють інвестиції.
Водночас олігарх Ігор Коломойський позитивно оцінив розвиток банківського сектору та економіки у разі звільнення Смолія.
Контекст. Президент Володимир Зеленський підписав заяву про відставку Якова Смолія з посади голови Нацбанку. 2 червня глава держави вніс постанову №3772 на розгляд комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також