Facebook Pixel

Рада звільнила голову Нацбанку Якова Смолія

Яків Смолій. Фото: НБУ

Яків Смолій. Фото: НБУ

Парламент ухвалив рішення звільнити голову Нацбанку Якова Смолія. Підтримали його відставку 286 депутатів, проти було 43, утрималося — 11, не голосували 29 депутатів.

Смолій написав заяву про звільнення й 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск.

Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні. Одні оцінюють звільнення Смолія негативно й обіцяють проблеми в банківській сфері та економіці загалом, інші вважають це слабким вчинком.

Telegram Logo

Водночас відреагували й міжнародні партнери України. Так, у МВФ на запит The Page відповіли, що під час головування Смолія Україні вдалося досягти стабільності цін, наочно демонструючи, що незалежний центральний банк є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики. А в Європарламенті новину про відставку голови Нацбанку через політичний тиск назвали тривожною.

Після новин про звільнення Смолія Мінфіну довелося скасувати останнє розміщення євробондів на суму $2 млрд. А низка інвесторів взагалі заявили про те, що зупиняють інвестиції.

Водночас олігарх Ігор Коломойський позитивно оцінив розвиток банківського сектору та економіки у разі звільнення Смолія.

Контекст. Президент Володимир Зеленський підписав заяву про відставку Якова Смолія з посади голови Нацбанку. 2 червня глава держави вніс постанову №3772 на розгляд комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Коментарі

Всі новини