Facebook Pixel

Реакція Заходу на відставку Смолія: що думають МВФ, G7 і Канада

Яків Смолій. Фото: НБУ

Яків Смолій. Фото: НБУ

Західні країни та організації відреагували на відставку голови Нацбанку Якова Смолія. Свою позицію висловили Міжнародний валютний фонд (МВФ), країни «Великої сімки» (G7), Канада, а також депутати Європарламенту.

У МВФ на запит The Page відповіли, що під час головування Смолія Україні вдалося досягти стабільності цін, наочно демонструючи, що незалежний центральний банк є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики.

Quote«Ось чому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, яку підтримав Фонд для України, і чому його наступник має її підтримати», — наголосив спікер МВФ.

Водночас клуб G7 у своєму Twitter також зазначив, що незалежність Нацбанку сприяла зменшенню корупції, зростанню та порятунку банківського сектору.

Telegram Logo
Quote«Однак втрата незалежності регулятора призведе до відкату назад усіх реформ і загрожує надійності та підтримці реформ у країні», — пояснили в G7.

Свою позицію висловила також амбасадорка Канади в Україні Лариса Ґаладза. За її словами, незалежний НБУ був ключовим фактором для досягнення макрофінансової стабільності.

Quote«Це було ключовим для забезпечення мільярдів підтримки МВФ. Це є ключовим для довіри інвесторів», — пояснила амбасадорка.

Також на важливості незалежності регулятора наголосив член Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс. Свою позицію щодо відставки Смолія висловила і депутатка Європарламенту Сандра Калнієте. За її словами, відставка Смолія через політичний тиск є тривожною новиною.

Контекст. Бізнесмени та політики неоднозначно сприйняли такий крок глави Нацбанку: одні оцінюють звільнення Смолія негативно й обіцяють проблеми у банківській сфері та економіці загалом, інші вважають це слабким вчинком.

Коментарі

Всі новини