Західні країни та організації відреагували на відставку голови Нацбанку Якова Смолія. Свою позицію висловили Міжнародний валютний фонд (МВФ), країни «Великої сімки» (G7), Канада, а також депутати Європарламенту.

У МВФ на запит відповіли, що під час головування Смолія Україні вдалося досягти стабільності цін, наочно демонструючи, що незалежний центральний банк є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики.
«Ось чому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, яку підтримав Фонд для України, і чому його наступник має її підтримати», — наголосив спікер МВФ.
Водночас клуб G7 у своєму Twitter також зазначив, що незалежність Нацбанку сприяла зменшенню корупції, зростанню та порятунку банківського сектору.
«Однак втрата незалежності регулятора призведе до відкату назад усіх реформ і загрожує надійності та підтримці реформ у країні», — пояснили в G7.
Свою позицію висловила також амбасадорка Канади в Україні Лариса Ґаладза. За її словами, незалежний НБУ був ключовим фактором для досягнення макрофінансової стабільності.
«Це було ключовим для забезпечення мільярдів підтримки МВФ. Це є ключовим для довіри інвесторів», — пояснила амбасадорка.
Також на важливості незалежності регулятора наголосив член Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс. Свою позицію щодо відставки Смолія висловила і депутатка Європарламенту Сандра Калнієте. За її словами, відставка Смолія через політичний тиск є тривожною новиною.

Контекст. Бізнесмени та політики неоднозначно сприйняли такий крок глави Нацбанку: одні оцінюють звільнення Смолія негативно й обіцяють проблеми у банківській сфері та економіці загалом, інші вважають це слабким вчинком.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також