Facebook Pixel

Лідери G7 і ВООЗ обговорили появу коронавірусу: штучне походження не відкидається

Лідери G7 і ВООЗ обговорили версію про штучне походження коронавірусу. Фото: скріншот

Лідери G7 і ВООЗ обговорили версію про штучне походження коронавірусу. Фото: скріншот

Лідери країн Великої сімки (G7) обговорили на саміті в курортному комплексі Карбіс-Бей причини виникнення коронавірусу нового типу. Про це повідомив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус, який взяв участь у зустрічі.

За його словами, висновки, зроблені після першого етапу розслідувань походження коронавірусу, не остаточні.

«Є чотири гіпотези, але вони не остаточні. Я вважаю, що всі чотири треба обговорювати. І ми маємо перейти до другого етапу, щоб насправді встановити походження коронавірусу», — відзначив він.

Telegram Logo

Взимку міжнародна команда експертів ВООЗ проводила розслідування в місті Ухань, звідки почалося поширення коронавірусу. Наприкінці березня ВООЗ оприлюднила доповідь за результатами цього розслідування.

У ней були представлені чотири версії походження вірусу. Найбільш імовірною назвали передання вірусу людині від кажанів через тварину-посередника. Можливою вважають також версію про передання SARS-CoV-2 безпосередньо від кажанів. Версію про передання вірусу через заморожені або охолоджені продукти визнали малоймовірною, а ймовірність витоку вірусу з лабораторії в Ухані — вкрай малоймовірною.

Тим часом версію про штучне походження коронавірусу неодноразово висловлювали експрезидент США Дональд Трамп і його адміністрація.

Обговорення цієї гіпотези активізувалося наприкінці травня цього року після публікації газети Daily Mail. Вона посилалася на дослідження британського та норвезького вчених Ангуса Далгліша та Біргера Серенсена, які заявили, що знайшли у вірусі SARS-CoV-2 унікальні сліди, які спростовують можливість його природного походження.

Газета The Wall Street Journal 23 травня повідомила з посиланням на дані американської розвідки, що щонайменше троє китайських учених з Уханьского інституту вірусології важко хворіли в листопаді 2019 року, що нібито може свідчити на користь теорії про штучне походження нового коронавірусу. У Китаї заявили, що подібних захворювань не було.

7 червня The Wall Street Journal опублікувала статтю, автори якої — доктор медицини Стівен Куей і професор Каліфорнійського університету в Берклі Річард Мюллер — проаналізували відмітні ознаки нового коронавірусу та виявили в нього послідовність геномів, яка використовується вченими в лабораторних умовах для посилення впливу вірусу та вкрай рідко зустрічається в природі. Тому вони припустили, що SARS-CoV-2, імовірніше, рукотворний, а не природний.

Зустріч лідерів Сімки, неформального об'єднання Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції та Японії, завершиться у неділю, 13 червня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини