Експерти ВООЗ виявили «важливі докази» під час розслідування спалаху COVID-19 в Ухані

Журналісти знімають роботу експертів ВООЗ на найбільшому в Ухані ринку. Фото: Ng Han Guan

Журналісти знімають роботу експертів ВООЗ на найбільшому в Ухані ринку. Фото: Ng Han Guan

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) із середини січня працює в китайському місті Ухані, де стався перший спалах коронавірусу в грудні 2019 року. Їхня мета — спробувати розслідувати походження вірусу.

Зоолог із Нью-Йорка Пітер Дашак сказав, що вони виявили «важливі докази», які стосуються ролі ринку морепродуктів Хуанань у поширенні інфекції. Про це повідомило Bloomberg.

Експерти відвідали Уханьський інститут вірусології, побували на ринку Хуанань і на одному з найбільших у місті ринку Байшачжоу, де продають свіже м'ясо, рибу та морепродукти. Вони відвідали дві лікарні в Ухані, які серед перших почали лікувати хворих. Їм допомагали китайські вчені, які проводили власне розслідування впродовж останніх декількох місяців.

Telegram Logo

Вчений повідомив, що під час обстеження ринку Хуанань експерти виявили «важливі докази». Попри те що ринок закрили одразу після виявлення випадків зараження, «він усе ще практично не пошкоджений», зазначив Дашак.

Quote«Люди пішли поспіхом, вони залишили обладнання, вони залишили посуд, і це те, на що ми дивилися», — пояснив він.

Китайські вчені, які раніше взяли зразки на ринку, визначили місця, де були виявлені сліди SARS-CoV-2. «Тепер ми знаємо, що до появи дуже хворих були інші, у яких хвороба протікала безсимптомно або їх було важко відрізнити від тих, у кого були просто застуда або кашель. Так коли це почалося? Це те, над чим ми все ще працюємо», — сказав Дашак.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За його словами, віруси передаються «заплутаними шляхами зародження», простежити їх складно, і потрібно «дуже багато часу». «Але є деякі реальні підказки про те, що сталося, і я сподіваюся, що ми зможемо дати тверде пояснення цьому до кінця нашої поїздки», — заявив експерт.

Додатково. Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин компаній AstraZeneca та Novavax за договором з індійським виробником Serum Institute. Постачання здійснюватимуться з кінця лютого, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини