Facebook Pixel

Кабінет міністрів передав компанії Коломойського та Фукса «Укрнафті»

Кабмін передав ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», ТОВ «Сіріус-1», ТОВ «Сахалінське» та ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» "Укрнафті». Раніше ці компанії належали олігархам Ігорю Коломойському та Павлу Фуксу.

Про це пише портал Кабміну та портал Expo Consulting.

Кабмін зробив це з метою «запобігання ризику виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у постачанні природного газу». Усі чотири компанії раніше займалися видобуванням газу на найбільшому в Україні Сахалінському родовищі.

ПРАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння», за даними Youcontrol, належить групі «Приват» бізнесмена та колишнього громадянина України Ігоря Коломойського. 19 квітня 2023 року рішенням Печерського суду Києва компанію передали на баланс АРМА.

ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» пов’язують з українським бізнесменом Павлом Фуксом. Останній з 2021 року перебуває під санкціями РНБО.

За даними Youcontrol, власниками ТОВ «Сахалінське» є нардеп від «Батьківщини» Віталій Данілов та екснардеп 8 скликання від «Народного фронту» Ігор Котвіцький. ТОВ «Сіріус-1» володіє експомічник Віталія Данілова Сергій Пробилов.

Чому фірми було заарештовано та передано «Укрнафті»

СБУ та ДБР звинувачують фірми в привласненні сотень мільйонів гривень на незаконному видобутку газу із Сахалінського нафтогазового родовища. За допомогою високопосадовців, зокрема екснардепа Котвіцького, компаніям було надано спецдозволи на видобуток газу з відвертим порушенням процедур. Також на папері штучно занижувалася кількість видобутого газу. Це відбувалося практично 20 років, у період із 2003 до 2022 рр. Тільки на розробленні родовища держава втратила 1 млрд грн. Поклади газу на Сахалінському родовищі становлять 15 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉