Facebook Pixel

АРМА планує продати арештовану залізну руду російського олігарха Алішера Усманова на 1,8 млрд грн

Працівники АРМА провели огляд і готують до реалізації арештовану залізну руду Алішера Усманова, що перебуває в порту «Південний».

Про це повідомила пресслужба АРМА.

Зокрема, фахівці Агентства оглянули на складах залізорудні брикети виробництва Лебединського гірничо-збагачувального комбінату, який належить російському олігарху Алішеру Усманову. Компанія російського олігарха планувала транспортувати продукцію до Китайської Народної Республіки.

Співробітники АРМА також оглянули для реалізації залізорудні котуни виробництва Михайлівського ГЗК, які також розміщено в зоні митного контролю ДП «ІЗМ МТП» у морському порту «Південний».

Після докладного огляду АРМА планує продати це майно.

Нагадаємо, що Офіс Генпрокурора передав в управління АРМА раніше арештовані в декількох морських портах України 166 тис. тонн залізної руди приблизно на 1,8 млрд грн. Вони належали російському олігарху Алішеру Усманову.

Як повідомили в прокуратурі, у 2021 — 2022 роках компанія з реєстрацією у ЄС разом із російськими компаніями, що афілійовані з російським олігархом, задекларувала транзит через Україну в Азію залізної руди на понад 1,3 млрд грн.

Причиною арешту стала несплата податків фірмами Усманова, а саме мита на імпорт. Посадовці компанії використовували механізм так званого «перерваного транзиту». Вивозити руду за межі України не планували — натомість відвантажували руду українським компаніям, не сплачуючи імпортне мито.

За підрахунками слідства, від дій компанії Усманова державі завдано збитків на понад 118 млн грн.

Алішер Усманов — власник USM Holdings, наближений до Кремля, з активами в металургії та гірничому видобутку, телекомунікаціях і технологіях, зокрема Mail.ru.

28 лютого 2022 року у відповідь на російське вторгнення в Україну ЄC вніс Усманова до чорного списку, наклавши на нього заборону на в'їзд на територію ЄС і заморозивши всі його активи. Також олігарх перебуває під санкціями Великої Британії, США, Японії Канади, Австралії, Швейцарії та Нової Зеландії.

Усманов підозрюється владою Німеччини у відмиванні коштів і ухиленні від сплати податків. У вересні 2022 року на баварській віллі олігарха пройшли обшуки.

У жовтні 2022 року з Хорватського порту зникла заарештована яхта Усманова та його дружини. Яхта Irina VU завдовжки 35 м коштує 5 млн євро. Усупереч арешту судно вийшло з порту Бетіна 6 жовтня, а 9 жовтня зайшло до порту Дідім у Туреччині. Це стало останнім публічно відомим місцем знаходження яхти. Цими самими днями до хорватського порту зайшла ідентична яхта, яка мала вдавати судно Усманова, щоб поліціянти вважали, що Irina VU досі стоїть у марині Бетіна.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉