Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

РНБО запроваджує пакет санкцій проти Дмитра Фірташа й Павла Фукса

Павло Фукс і Дмитро Фірташ

Павло Фукс і Дмитро Фірташ

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ввела персональні санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа, заявив секретар РНБО Олексій Данілов після засідання Ради 18 червня.

За його словами, щодо Фірташа введено найповніший пакет санкцій із можливих.

Санкції було введено і проти російського бізнесмена Павла Фукса, який, як показали перевірки апарату РНБО, причетний до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

Данілов зазначив, що накладення санкцій на Фірташа пов'язано з «його участю в титановому бізнесі». «Це постачання сировини, яка потім іде, і це відстежили наші розвідники, на військові об'єкти РФ. Ми не можемо допустити, щоб це тривало й далі», — пояснив він.

Крім самого Фірташа, санкції буде накладено «на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані з ВПК РФ і які використовують цей титан у військовій сфері».

Фірташ володіє в Україні великим газовим бізнесом — обласними газзбутами (працюють під брендом «Твій газзбут»). У нього три заводи з виробництва азотних добрив: «Рівнеазот», «Черкаський азот» і «Сєвєродонецький азот». Також він є співвласником телеканалу «Інтер».

Фірташ із 2014 року перебуває у Відні, де йдуть суди щодо його екстрадиції до США. Сам Фірташ називає цю справу політично мотивованою й повністю сфабрикованою спецслужбами США.

Санкції щодо Фукса застосовано через компанію «Голден Деррік». Сам Фукс в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав їх особистою помстою Олексія Данілова. Він заявив, що звернеться до суду, щоб оскаржити рішення РНБО.

Данілов також повідомив, що компанія «Гео Альянс», яку пов'язують із Віктором Пінчуком, добровільно повернула дві вуглеводневі ліцензії.

Він додав, що РНБО анулювала чотири титанові, три вуглеводневі та дві рудні ліцензії, які «не використовувалися їхніми несумлінними власниками».

Додатково. РНБО відносить до олігархів щонайменше 13 осіб. РНБО, Антимонопольний комітет і Офіс президента займаються розробленням закону про олігархів. Олігархи мають великий вплив на економіку та внутрішньополітичні й зовнішньополітичні процеси. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час виступу на всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини