Facebook Pixel

РНБО ввів санкції проти 19 ресурсних компаній України

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Рада національної безпеки і оборони України застосувала санкції 19 компаніям зі сфери користування надрами України.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу за результатами засідання РНБО.

«Прийнято рішення щодо санкцій саме в контексті надрокористування... Щодо 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна, які може застосувати РНБО», — сказав Данилов.

Telegram Logo

Рестрикції спрямовані проти таких компаній: «Геоконект», «Глобалгеоінвест», «Транссетгео», «Геопост», «Геовертікаль», «Геотаргет», «Надра прайд», «Геофорс», «Геостенс», «Надравестгрупп», «Бест оіл компанії», «Надра простир», «Інфогеотренд», «Ейджінмарка», «Екогаз альянс», «Епівал енерджі», «Юнол оіл», «Профіннафт», «Бестгеотех».

Всі зазначені компанії належать україно-російському олігархові Павлу Фуксу.

«Згідно з Конституцією, надра належать українському народові. На превеликий жаль, в переважній більшості при першому навіть приблизному аудиті, з'ясувалося, що українського народу там не дуже багато. В основному це народ, який живе або на Віргінських островах, або в інших основних державах, які до України мають не зовсім прямий стосунок», — сказав Данилов.

РНБО також ініціювало проведення аудиту всіх без винятку дозволів на користування надрами, які видані з 1994 року включно.

«Буде публічна інформація про кожного дозволі, де воно знаходиться фізично, на якій території. Всі бенефіціари, власники цих дозволів — буде надана інформація для громадян України. Якщо будуть виявлені порушення при виконанні ліцензійних умов цих дозволів, такі дозволи будуть законно повертатися народу України», — доповнив Данилов.

Раніше Данилов зазначав, що Україна дуже багата на корисні копалини, але за 30 років незалежності немає розуміння, яким чином видавалися ліцензії і яким чином відбувається експлуатація надрами в даний момент.

Коментарі

Всі новини