Facebook Pixel

Націоналізація «Мотор Січі»: уряд уже ухвалив рішення

Україна найближчим часом націоналізує компанію «Мотор Січ». Відбуватиметься це виключно законним та конституційним способом.

Уряд уже ухвалив рішення про повернення підприємства у власність країни. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов.

Також він зазначив, що питання щодо кожного підприємства оборонно-промислового комплексу, які опинилися у приватній власності, буде розглянуто окремо.

Quote«Якщо підприємство є для нас важливим, стратегічно важливим, ми законним способом буде це робити з іншими підприємствами. Люди, які вкладали свої гроші, інвестували в ці підприємства, будуть обов'язково отримувати відповідну компенсацію. Це робиться для нацбезпеки країни», — запевнив Данилов.

Контекст. Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що депутати готують законопроєкт про націоналізацію підприємства «Мотор Січ» і він буде внесений до Верховної Ради на цьому або наступному тижні.

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО про санкції стосовно громадянина Китаю Ван Цзина і компаній: Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (Пекін, КНР) і Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекін, КНР).

Акції «Мотор Січі» знаходяться під арештом з квітня 2018 року через клопотання слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній в липні 2017 року кримінальній справі.

В СБУ заявляли, що представники іноземної компанії розвивають завод з виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво і передати технології. З цією метою, за даними слідства, іноземцями вчинено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій «Мотор Січі», який зараз оформлений на шість офшорних компаній і фізичну особу.

Подякувати 🎉