Facebook Pixel

Депутати готують законопроєкт про націоналізацію «Мотор Січі» — Арахамія

Законопроєкт про націоналізацію підприємства з виготовлення двигунів та інших компонентів у вертольотобудуванні «Мотор Січ» буде внесений до Верховної Ради на цьому або наступному тижні.

Про це повідомив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ви знаєте, що там наклали санкції проти китайських компаній, і це питання обороноздатності для того, щоб врегулювати правовий статус компанії», — сказав він.

За словами голови фракції, «Мотор Січ» зараз знаходиться в невизначеному стані. Тим часом, це містоутворююче підприємство і на ньому працюють «десятки тисяч людей». Арахамія повідомив, що саме працівники підприємства звернулися до профільного комітету парламенту з проханням визначити статус і майбутнє «Мотор Січі».

Арахамія також вважає, що націоналізацію підприємства потрібно буде узгодити з китайськими інвесторами.

Контекст. Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО про санкції стосовно громадянина Китаю Ван Цзина і компаній: Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd ( Пекін, КНР) і Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекін, КНР).

Акції «Мотор-Січі» знаходяться під арештом з квітня 2018 року по клопотанню слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній в липні 2017 року кримінальній справі.

В СБУ заявляли, що представники іноземної компанії розвивають завод з виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво і передати технології. З цією метою, за даними слідства, іноземцями вчинено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій «Мотор-Січі», який зараз оформлений на шість офшорних компаній і фізичну особу.

«Мотор Січ» — один із найбільших виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок у світі. Постачає продукцію більш ніж у 100 країн.

Підприємство в січні-червні 2020 року отримало 595,56 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 428,58 млн грн. Чистий дохід «Мотор Січі» виріс на 16,3% — до 4 млрд 728,9 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉