Захоплення «Мотор Січі»: навіщо в скандал втрутилися СБУ і Зеленський

СБУ перервали збори акціонерів «Мотор Січ». Фото: пресслужба СБУ

СБУ перервали збори акціонерів «Мотор Січ». Фото: пресслужба СБУ

Співробітники Служби безпеки (СБУ) приїхали з обшуками в Запоріжжя на місце позачергових зборів акціонерів «Мотор Січі», – повідомила пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці фіксують можливі «протиправні дії представників компаній DCH і Skyrizon Aircraft Holdings Limited, пов'язані з встановленням контролю над акціонерним товариством «Мотор Січ».

«У рамках розпочатого кримінального провадження СБУ документує факти підготовки до знищення виробничих потужностей акціонерного товариства, які мають важливе оборонне та народногосподарське значення. Тривають слідчі дії», – йдеться в повідомленні СБУ.

Telegram Logo

Раніше президент Зеленський підписав указ від 29 січня, ввівши в дію рішення РНБО про нові санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січі». Санкції вводяться на три роки.

Акціонер «Мотор-Січі» вважає необґрунтованими санкції України, повідомляється у заяві компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«У нас є підстави вважати, що це навмисні дії держави Україна з метою перешкоджання інвестиціям компанії Skyrizon в українську компанію «Мотор Січ» і недопущення реалізації проєкту міжнародного співробітництва. У нас є підстави вважати, що такі дії збігаються з метою дій Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США від 14 січня 2021 року про включення компанії Skyrizon до списку військових кінцевих користувачів (MEU)», – йдеться в повідомленні.

У компанії повідомили, що через санкції вона буде незаконно позбавлена своїх законних прав, обов'язків і зобов'язань. Компанія додала, що буде змушена перервати загальноприйняті ділові відносини з «Мотор Січ», що спричинить «величезні непоправні збитки».

Контекст. Раніше повідомлялося, що група компаній DCH Олександра Ярославського збирається проводити конкурсний відбір на керівні посади підприємства «Мотор Січ». Відзначимо, що Ярославський не є співвласником «Мотор Січі». Антимонопольний комітет України три рази повертав без розгляду заявку Skyrizon і DCH Олександра Ярославського на покупку контрольного пакету акцій компанії. Після цього Ярославський заявляв про тиск.

Президент Зеленський в інтерв'ю HBO повідомив, що контрольний пакет акцій «Мотор Січі» залишиться в Україні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини