Facebook Pixel

Чим володіє підсанкційний олігарх Павло Фукс

СБУ нещодавно оголосило підозру російсько-українському бізнесмену Павлу Фуксу в незаконному заволодінні активами українських компаній на понад 100 млрд грн. The Page розповість, чим володіє олігарх в Україні.

За даними Youcontrol, фінансова група Павла Фукса налічує 56 компаній. СБУ нарахувала понад 100 компаній. Вони зосереджені переважно в нафтогазовому секторі, девелопменті та банківській сфері. У 2021 році статки Фукса становили $165 млн.

Нафтогазове майно Фукса

Найбільша перлина у власності Фукса – видобування нафті та газу. У 2015 — 2017 роках кіпрський офшор Hartlog Limited, власником якого є Павло Фукс, викупив в Едуарда Ставицького, ексміністра часів Януковича, 67 % акцій компанії «Голден Деррік». Згодом цю компанію перейменували в ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». За компанією закріплено 16 ліцензій на газові родовища, зокрема найбільше в Україні – Сахалінське. Також у екснардепа Юрія Бойка Фукс викупив «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» і 51% акцій компанії «Девон». Крім того, олігарх разом з Ігорем Коломойським і Віталієм Хомутинником є співвласниками газової компанії «Укрнафтобуріння». Цей бізнес приніс йому у 2018 році 3,2 млрд грн прибутку.

Зараз нафтогазовий бізнес Фукса переживає не найкращі часи. 5 квітня 2023 року суд заарештував активи ТОВ «Іст Юроуп Петролеум», а 19 квітня така самаж участь спіткала й «Укрнафтобуріння».

Будівельне майно Фукса

Менш відомий Фукс як забудовник. Один із його найвідоміших проєктів — будівництво ЖК "Oasis" на Рибальскому півострові в Києві. Біля нього розташований Подільский мост. З 2017 року ТОВ «Інтерстрой груп» Фукса арендувало там землю в столичної влади. Будівництво розпочалося в 2021 році. Станом на січень 2023 року була не повністю зведена одна башта ЖК, а само будівництво зупинено.

foto-7-zhk-oasis.jpg

Банківські активи Фукса

Джерел про те, що олігарх володіє банками чи небанківськими установами в Україні немає. Але свого часу він скупив багато кредитних активів банків, зокрема російських. А підконтрольне Фуксу ТОВ «Укррослізинг» купило 1,83 млрд грн кредитного боргу КП «Київський метрополітен». У 2019 році Фукс, за його словами, продав компанію, встигши заробити 306 млн грн. Хто зараз володіє компанією, достоменно невідомо. Однак це не завадило Кличку у 2021 році бути присутнім на дні народження Фукса.

Відео: Фукс святкує своє день народження в компанії Кличків і Коломойського

Інші активи Фукса

Ще у 2015 році Фукс купив ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія». Остання володіє ТЕЦ «Есхар» у Харкові та шахтою «Довжанська-капітальна» в Луганській області. Остання з 2014 році перебуває на тимчасово окупованій території.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉