Facebook Pixel

СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу

СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу

СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу

Служба безпеки України викрила масштабні фінансові махінації підсанкційного олігарха Павла Фукса зі стратегічними підприємствами та в систематичному ухиленні від сплати податків.

Встановлено, що з 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн.

Як свідчать матеріали розслідування, холдинг шукав підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, що мали кредити в збанкрутілих банках. Ділки за безцінь купували в банківських установ «кредитні зобов’язання» цих об’єктів, що давало змогу втручатися в їхню господарську діяльність. Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

Фукс і його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок і реальних «замовників» через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур.

Quote«Під час цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн», — йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів Фуксу та двом топменеджерам холдингу повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

У межах кримінального провадження накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 компанії, залученої до протиправної діяльності, права вимоги за понад 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості й транспортні засоби учасників схеми.

Частину арештованих активів уже передано в управління АРМА.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉