Facebook Pixel

За поданням ДБР заарештовано фірми Фукса, нардепа Данілова та екснардепа Котвіцького

За матеріалами ДБР арештовано корпоративні права трьох підприємств Віталія Данілова, Ігоря Котвіцького та російського олігарха Павла Фукса, які видобувають газ і нафту з державних надр з одного з найбільших в Україні родовищ – Сахалінського.

Про це пише пресслужба ДБР.

За даними Державного бюро розслідувань, суд арештував корпоративні права трьох підприємств: ТОВ «Сахалінське», ТОВ «Сіріус-1» і ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Їх підозрюють у незаконному привласненні газу Сахалінського нафтогазового родовища. Активи підприємств передали в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Причинами арешту стала справа проти колишнього нардепа Ігоря Котвіцького, який, за даними Youcontrol, володіє часткою в ТОВ «Сахалінське». Політика звинувачують у привласненні сотень мільйонів гривень на незаконному видобутку газу із Сахалінського нафтогазового родовища. Експосадовець начебто «кришував» надання спецдозволів на видобуток газу з відвертим порушенням процедур. Також на паперах штучно занижувалася кількість видобутого газу. Це відбувалося практично 20 років, у період із 2003 по 2022 рр. Тільки на розробленні родовища держава втратила 1 млрд грн. Поклади газу на Сахалінському родовищі становлять 15 млрд куб. м.

За даними Youcontrol, власниками ТОВ «Сахалінське» є нардеп від «Батьківщини» Віталій Данілов та екснардеп 8 скликання від «Народного фронту» Ігор Котвіцький. ТОВ «Сіріус-1» володіє експомічник Віталія Данілова Сергій Пробилов. ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» (колишня «Голден Деррік») входить до груп компаній російського олігарха Павла Фукса. РНБО на засіданні 18 червня 2021 року ввела персональні санкції проти Павла Фукса через начебто незаконне отримання ліцензії на видобування газу «Голден Деррік».

«Голден Деррік»засновано в липні 2007 року. На час реєстрації компанія на паритетних засадах належала компанії «Надра України» та кіпрській Hartlog Limited. У 2008 році частка «Надр України» скоротилася до 33%, а кіпрської компанії зросла до 67%. Компанія Hartlog Limited на той час контролювалася Едуардом Ставицьким, Миколою Присяжнюком і Юрієм Іванющенком.

ТОВ «Голден Деррік» отримало скандальну популярність у 2011 році, протягом якого йому на позаконкурсній основі було видано понад два десятки спеціальних дозволів на користування надрами.

Такі успіхи пов'язували з лобіюванням бізнесу компанії ексміністром енергетики Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком. У 2014 році Генпрокуратурою України проти компанії було відкрито кримінальне провадження, а ліцензії компанії анульовано. 31 грудня 2018 року ДК «Надра України» добровільно вийшла із засновників «Іст Юроуп Петролеум», продавши 33% «Авант Трейд Лімітед» за номінальною вартістю 12 млн грн. Вихід держкомпанії з капіталу «Іст Юроуп Петролеум» відкрив шлях для виведення її ліцензій на нові, не пов'язані із цією компанією структури.

10 лютого співробітники СБУ та ДБР провели серію обшуків у керівництва компаній, кінцевими бенефіціарами яких є російський олігарх Павло Фукс і Котвіцький. Під час обшуку було вилучено документи, які підтверджують незаконність господарських операцій, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, документи, грошові кошти — понад $300 тис., 250 тис. євро та 1,5 млн грн, законність набуття яких перевіряється.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉