Постачання наступної партії вакцини CoviShield із Індії в Україну може бути відкладено. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
За його словами, причина затримки — інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини в Україні.
«МЗС отримало лист від посольства Індії, в якому наголошується на неприпустимості дискредитаційних заяв щодо Індії як виробника медичних препаратів і вакцини AstraZeneca (CoviShield), що поставляється в Україну», — написав Радуцький.

Він повідомив, що вакцину AstraZeneca (CoviShield) в Індії вважають абсолютно безпечним і ефективним препаратом, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
«В Європі й Індії вже було використано близько 50 млн доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували такі країни, як Канада, Велика Британія, Бразилія», — пише Радуцький.
Україна законтрактувала 1,5 млн доз вакцини індійського виробництва, проте для виробника не є проблемою передати цю партію іншим замовникам, так як попит на вакцини в світі значно перевищує можливості виробництва, вважає нардеп.
Радуцький зазначив, що президент Володимир Зеленський доручив голові МОЗ Максиму Степанову і міністру закордонних справ Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для прискорення поставок наступної партії вакцини CoviShield в Україну.
Додатково. Індія нібито тимчасово призупинила весь експорт вакцини AstraZeneca, яка виробляється Serum Institute, через спалах коронавірусу всередині країни. Про це 24 березня повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела. Заборона на експорт торкнеться, стверджує джерело, і поставки вакцини в рамках ініціативи COVAX. Serum Institute вже затримала поставки вакцини AstraZeneca у Бразилію, Велику Британію, Марокко і Саудівську Аравію, пише Reuters.
Група компаній «Лекхім» повідомила, що 25 березня планує доставити в Україну першу партію вакцини CoronaVac.
Матеріали про вакцини проти коронавірусу:
- англо-шведська AstraZeneca;
- індійська Covishield;
- американсько-німецька Pfizer / BioNTech;
- американська Moderna;
- російська Sputnik V;
- американська Johnson & Johnson;
- індійська Covaxin;
- китайська Sinopharm.