Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Газова криза у Європі: BofA допускає брак ресурсу та захмарні ціни

Газова криза в Європі – прогноз Bank Of America. Фото: Pixabay

Газова криза в Європі – прогноз Bank Of America. Фото: Pixabay

Газова криза у Європі лише набирає обертів. За прогнозом Bank Of America, закачаних на зиму запасів може не вистачити, а ціни на блакитне паливо, ймовірно, стануть ще вищими. Аналітики наголошують, що «газовий важіль рф слабшає, тому країна може вирішити скористатися ним до того, як повністю втратить».

Quote«Ситуація з газом у Європі швидко змінюється від нашого «поганого» до нашого «жахливого» сценарію», — йдеться в повідомленні банку, яке цитує BI.

Росія завдала по енергетичному ринку кілька потужних ударів поспіль: спочатку, коли розв’язала війну в Україні, а потім, коли почала скорочувати обсяги постачань ресурсу в регіон. З огляду на це аналітики допускають, що запасів на стале проходження зими у Європи не вистачить. Країни ЄС уже почали шукати способи нормування попиту.

Quote«У міру зростання песимізму щодо постачання з росії спотові й форвардні ціни на природний газ у Європі встановлюються у вищому діапазоні», – зазначає Bank of America.

26 липня ціна на газ у Європі зросла до $2 239,59 за тисячу кубометрів. За добу ціна на блакитне паливо збільшилася на 21%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Станом на сьогодні ціна вересневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures перебуває на позначці 208,75 євро за 1 МВт-год, або $2 191,5 за тисячу кубометрів.

Контекст. Раніше цього місяця країни-члени Євросоюзу домовилися добровільно скоротити попит на природний газ на 15% цієї зими в умовах скорочення постачань із рф; у критичному випадку блок може зробити це скорочення обовʼязковим.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини