Китайський забудовник Evergrande перерахував $83,5 млн через Citibank за відтермінованим процентним платежем перед закінченням 30-денного пільгового періоду, який закінчується завтра.
Цей крок дасть змогу боржнику запобігти очікуваному дефолту. На цій новині акції Evergrande підскочили на понад 4%, пише CNBC.
Виплата відсотків розміром $83,5 млн мала бути проведена 23 вересня за офшорною облігацією Evergrande з погашенням у березні 2022 року.
Перегрів ринку нерухомості в КНР призвів до затримок за платежами. Забудовник уже двічі попереджав про можливий дефолт, після чого отримав 30-денний пільговий період до офіційного дефолту.
Загроза дефолту Evergrande зберігається
Сьогоднішня новина стала приємним сюрпризом, який показує готовність компанії здійснити платіж. Однак загроза обвалу зберігається. Загальна сума його боргу перевищує $300 млрд.
Поки Evergrande щосили намагається зібрати кошти, вона вже пропустила чотири купонних платежі у вересні й жовтні і має інші процентні виплати за доларовими облігаціями з терміном погашення в листопаді і грудні цього року.
Загалом Evergrande пропустила платежі на суму не менше як $279 млн з минулого місяця, зокрема й зазначений платіж від 23 вересня.
Глобальний ринок очікував дефолту Evergrande з виплати відсотків, оскільки внутрішні інвестори матимуть пріоритет перед іноземними. Але центральний банк Китаю заявив, що девелопери, що випустили облігації за кордоном (офшорні облігації), мають виконувати свої зобов'язання з виплат боргу.
Загроза боргової кризи в нерухомості Китаю
Evergrande посилено збирає необхідні кошти для виплати боргів. Однак поки зазнає невдачі. Нещодавно зірвалася операція з продажу активів розміром 50,1% акцій підрозділу у сфері послуг Evergrande Property Services меншому конкуренту Hopson Development Holdings.
Боргові проблеми всього ринку нерухомості Китаю поширилися за межі Evergrande.
Два забудовники — Fantasia Holdings Group Co Ltd і Modernland Realty Ltd Tbk — оголосили про невиконання боргових зобов'язань. Загроза дефолту китайських девелоперів призвела до зниження їхнього рейтингу рейтинговими агентствами.
У період з 2016 рік по 2020 рік вартість офшорних доларових облігацій всієї цієї галузі зросла на $139,75 млрд, або майже вдвічі більше випущено внутрішніх облігацій в юанях. На сьогодні, за даними Dealogic, Evergrande була лідером із випуску боргових зобов'язань за кордоном, уклавши 6 із 10 найбільших угод з офшорними облігаціями в доларах США.