Facebook Pixel

ГУР застосовує зенітні ракети С-200 для ударів по цілях у росії — відео

ГУР застосовує зенітні ракети С-200 для ударів по цілях у росії — відео

ГУР застосовує зенітні ракети С-200 для ударів по цілях у росії — відео

Головне управління розвідки Міноборони України застосовує далекобійні ракети радянського зенітного комплексу С-200 для ударів по російських цілях. Про це свідчить відео, яке 13 травня вперше опублікувала пресслужба ГУР.

На кадрах показано підготовку до бойового застосування: ракети завантажують на пускові установки, заправляють рідким паливом — і проводять запуск. Йдеться про ракети типу 5В28, які раніше використовувались для знищення повітряних цілей на великих відстанях.

Ексклюзивні кадри роботи далекобійників ГУР (відео):


Судячи з відео та підтверджень з боку рф, Сили оборони України адаптували ці системи для ударів по наземних об'єктах на території ворога.

Комплекси С-200 залишилися в Україні після розпаду СРСР, однак у 2013 році були виведені з бойового складу як застарілі — за рішенням тодішнього міністра оборони Павла Лєбєдєва, якого пізніше обвинувачували у державній зраді. З огляду на це, виведення з експлуатації розглядалося як політично мотивоване.

Не виключено, що комплекси були відновлені українськими інженерами. Також у 2023 році з’являлися припущення, що системи могли надійти з Польщі, яка офіційно зняла С-200 з озброєння у своїй армії. Під час форуму Defence24 Days представник польських ЗС підтвердив, що Варшава більше не використовує ці системи, хоча їх подальша доля не уточнювалася.

Подякувати 🎉