Facebook Pixel

У центрі культури і сенсів: що обговорювали на 18-му Українському маркетинг-форумі

Автор

29–30 квітня у Києві відбувся 18-й Український маркетинг-форум — щорічна подія у галузі маркетингу та комунікацій. Цьогоріч захід пройшов під гаслом «Сенсотворці: шукай своє», відкриваючи дискусію про нову роль бізнесу — не лише як рушія економіки, а й як творця сенсів і носія культурних кодів, що резонують із суспільством. Форум поєднав виступи та знімання Not Too Late Marketing Show у форматі late night від автора та ведучого Сергія Кості — шоу, в якому переплелися гумор, маркетингові інсайти та енергія живого спілкування. Подія зібрала понад 1000 учасників та більш ніж 80 спікерів.

Знімок надано партнерами

Знімок надано партнерами

Однією з центральних тем форуму стала інтеграція культури у бізнес-комунікації. «Культура — це не декорація, а стратегічний актив», — переконана Ярослава Гресь, співзасновниця агенції Gres Todorchuk та громадської організації Ukraine WOW. Вона закликала бізнес підтримувати молодих митців і розглядати інвестиції в культуру як внесок у бренд, безпеку й суб’єктність. Такий підхід уже втілює мережа «Аврора» — від запуску радіо з молодими артистами до партнерства з Ukraine WOW у створенні іграшкової шаблі Мазепи.

Знімок надано партнерами

Знімок надано партнерами

Інтерес бізнесу до музейних форматів зростає: лише в Києві за три роки кількість галерей збільшилася на 15%, у Львові — на 45%, зазначив Павло Гудімов, засновник артцентрів «Я Галерея». Культура стає інструментом ідентичності та безпеки — про це говорили учасники панелі про культурну дипломатію. Режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів про ініціативу «Культура vs війна» і тисячі кінопоказів у шпиталях та прифронтових містах як приклад зміни ставлення до ветеранів.

Знімок надано партнерами

Знімок надано партнерами

Повага — єдино доречна інтонація в комунікаціях про військових, підкреслили Яна Гончаренко, директорка з комунікацій та сталого розвитку Starlight Media, та ветеран і герой «Холостяка» Олександр (Терен) Будько. Один із кейсів — кампанія ПУМБ із портретами ветеранів у вітринах ЦУМу, яку представила маркетинг-директорка банку Ксенія Сікорська. Мета — показати, що повернення військових до мирного життя — спільна справа суспільства.

Під час війни бренди шукають баланс між очікуваннями клієнтів і ресурсом команд. Ганна Гришина, директорка з маркетингу ТОВ «РУШ» (EVA та EVA.UA), наголосила: команди працюють у надскладних умовах, але від них чекають уваги й позитиву. Оксана Збітнєва, Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, голова ГО «Безбар‘єрність», підкреслила: культура турботи про себе і команду — не розкіш, а стратегічна необхідність.

Quote«Уперше за багато років в Україні сформувався власний інформаційний і культурний простір — унікальний і неповторний. Колаборації бізнесу з митцями та культурними діячами вже не опція, а необхідність. Саме такі проєкти просувають Україну в світі. Сучасний бізнес — це не лише про продукт, а й про відповідальність, цінності та сенси, які він формує та доносить», — підсумувала Ірина Бондаренко, генеральна продюсерка Українського маркетинг-форуму.
Знімок надано партнерами

Знімок надано партнерами


Подякувати 🎉