Facebook Pixel

Наслідки катастрофи на Каховській ГЕС: як український бізнес допомагає їх долати

Рятувальники ДСНС відпочивають на човні після роботи. Фото з офіційної сторінки ДСНС

Рятувальники ДСНС відпочивають на човні після роботи. Фото з офіційної сторінки ДСНС

Поки Червоний Хрест не може подолати бюрократичну тяганину та організувати допомогу постраждалим на Херсонщині, українські волонтери з перших годин катастрофи рятують життя. Натепер до них також долучився український бізнес. SPEKA розповідає, які компанії переказали кошти та передали гуманітарну допомогу або засоби порятунку постраждалим від підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

Човни з моторами — чого найбільше потребують рятівники на Херсонщині

Співвласник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін повідомив, що компанія отримала список речей, необхідних для ліквідації наслідків катастрофи на Каховській греблі. Нагальна потреба — човни, мотопомпи, ліхтарі, гідрокостюми, рятувальні круги й шнури.

Співробітники мережі вже передали дев’ять човнів із моторами й 150 рятувальних жилетів та закликали інші компанії долучитися. На заклик відреагували, зокрема, компанія Lety Shops (донат 500 тис. грн), мережа аптек 9-1-1 (1 млн грн), постачальник інтернет-послуг «Датагруп-Volia» (1 млн грн).

Київський офіс IT-компанії Eleks у перші дні збирав помпи, човни, фільтри для води, а також речі найпершої потреби та іншу гуманітарну допомогу, яку планували відправити на Херсонщину 8 червня.

Компанія SOCAR Energy Ukraine передала Благодійній організації «Я допоможу» та Благодійному фонду «Япомога» більш ніж тисячу літрів дизпалива та газу для евакуації людей і тварин.

Наразі компанія зʼясовує необхідний об’єм пального для евакуації постраждалих. АЗК SOCAR, що розміщені на евакуаційному шляху, готові надати місця для відпочинку та безкоштовно нагодувати постраждалих.

Питна вода — одна з найважливіших проблем після підриву Каховської ГЕС

Виробник води «Моршинська», компанія IDS Ukraine, від першого дня катастрофи відправляє питну воду та енергетичні напої до Херсонщини. Також туди спрямували додаткові запаси води з розподільчих центрів у найближчих до Херсонщини областях. За даними компанії, було передано понад 1 млн л води постраждалим.

Також компанія збільшила виробництво, щоб забезпечити підвищений попит у Херсоні, Миколаєві, Кривому Розі, Запоріжжі, Одесі та Дніпрі.

Постраждалим на Херсонщині потрібні одяг, засоби гігієни та продукти тривалого зберігання

Разом із благодійним фондом ONUKY Нова пошта оголосила збір гуманітарної допомоги. Всі охочі долучитися можуть безкоштовно відправити у Херсон через найближче відділення НП речі для чоловіків, жінок та дітей усіх розмірів; продукти тривалого зберігання, посуд, а також засоби гігієни й ліки. Послуга доступна і для мешканців деокупованих територій.

Уже доставили ліжка, гумові та металеві човни. У Новій пошті працює програма «Гуманітарна пошта», зареєструвавшись в якій волонтери, ГО та БФ можуть відправляти свої вантажі безплатно, коштом компанії-перевізника.

Хто збирає гроші на закупівлю необхідних речей для постраждалих від підриву Каховської ГЕС

Співзасновник monobank Олег Гороховський повідомив, що банк разом із платформою UNITED24 започаткував збір на потреби рятівників та служб, що займаються евакуацією. Гроші спрямують на закупівлю техніки та обладнання, необхідного для рятувальних операцій та подолання наслідків катастрофи. Збір триватиме до вечора 11 червня. Натепер на рахунку вже понад 8,5 млн грн.

Працівники IT-компанії Intellias зібрали більш ніж 1,2 млн грн на внутрішній краудфандинговій платформі IntelliShare, до збору долучилася сама компанія. Разом вони зібрали 1,5 млн грн та спрямували кошти до організацій, що закуповують спорядження для ДСНС та гуманітарну допомогу.

Криптовалютна біржа Whitebit повідомила, що переказала 1 млн грн фонду Rescue Now задля допомоги постраждалим на Херсонщині.

Для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС мережа ОККО передає Херсонщині пальне на 10 млн грн.

«Райффайзенбанк Україна» перераховує 5 млн грн фандрейзинговій платформі UNITED24 на терміновий збір «Допоможемо рятувальникам».

ПриватБанк спрямував 25 млн грн власних коштів на подолання наслідків руйнації дамби на Каховській ГЕС Херсонській обласній комунальній аварійно-рятувальній службі,

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉