Facebook Pixel

Триває евакуація на Херсонщині: чого найбільше потребують постраждалі

Як можна допомогти постраждалим від підриву Каховської ГЕС. Фото з офіційного сайту ДСНС

Як можна допомогти постраждалим від підриву Каховської ГЕС. Фото з офіційного сайту ДСНС

У Херсоні та регіоні, що постраждав від катастрофи на Каховській ГЕС, в деяких районах ситуація стабілізувалася, місцями вода продовжує прибувати. Серед першочергових потреб волонтери називають човни для евакуації постраждалих, одяг та засоби гігієни.

Врятованим потрібні одяг та засоби гігієни

На ранок було евакуйовано приблизно 1500 людей до міста Херсон, продовжується евакуація з району Острів, який затопило найбільше. Про це повідомив The Page директор Херсонського хабу Сергій Мукоріз. Рятівники ДСНС вивозять людей на човнах. Хаб виступає координатором: приймає дзвінки від постраждалих та з’єднує з рятівниками. Також волонтери хабу забезпечують необхідним врятованих. Мукоріз наголошує, що наразі особлива потреба в одягу та засобах гігієни. Бажаючі допомогти можуть звертатися за номерами хабу, щоб дізнатися дані для відправки:

Допомога з евакуацією від Херсонського хабу — (095) 214 76 05, (099) 973 11 76, (095) 346 29 49.

Перелік волонтерів, що займаються евакуацією та допомогою постраждалим The Page публікував раніше — можна подивитися тут.

Quote«Також збираємо кошти на негайні потреби. Сьогодні закупили 20 тон води і на суботу ще буде 20 тон, щоб повністю забезпечити Херсон питною водою. Наразі перебоїв немає, але є села, де зовсім немає питної води. Рівень води трішечки спаде, і для людей в цих селах буде терміново потрібна питна вода. Ми заздалегідь робимо запас, щоб не виникло кризи», — пояснює Мукоріз.
Човни та двигуни для них — одна з основних потреб рятувальників на Херсонщині. Фото з офіційного сайту ДСНС

Човни та двигуни для них — одна з основних потреб рятувальників на Херсонщині. Фото з офіційного сайту ДСНС

Херсон шукає човни для порятунку постраждалих

Серед всіх волонтерів залишається велика потреба у човнах, що використовують для евакуації. Мукоріз розповів, що сьогодні волонтери дістали десять човнів, але він та його партнери продовжують шукати плавучі засоби.

Його колега Павло БІлецький конкретизував, що потрібні в першу чергу човни з твердим дном — пластиковим або алюмінієвим. Також шукають двигуни до човнів потужністю до 10 кінських сил — для маленьких та 70-100 кінських сил — для великих плавзасобів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉