Facebook Pixel

«З воєнного погляду підрив Каховської ГЕС – це чисте безумство» — військовий експерт

Експерт Микола Саламаха вважає, що однією з цілей підриву Каховської ГЕС було витіснення населення Криму з півострова.

Експерт Микола Саламаха вважає, що однією з цілей підриву Каховської ГЕС було витіснення населення Криму з півострова.

З воєнного погляду підрив Каховської ГЕС не має жодного сенсу. Про це The Page заявив військовий експерт, підполковник у відставці, представник науково-виробничого підприємства «Енергія-2000» Микола Саламаха.

«Правий берег вище, ніж лівий. І підрив дамби призведе передусім до затоплення лівого берега, а не правого. Так, район плавнів буде затоплений і на правому березі, але протягом двох — трьох тижнів вода звідти зійде. Виграш для росіян дуже короткотерміновий. Незначне підтоплення позицій українських військових на правому березі ні до чого не призведе», — наголосив він.

На думку експерта, навряд чи українські війська планували атакувати безпосередньо на якійсь із ділянок від Каховки до Херсона. «З військового погляду це абсолютне безумство», — вважає Микола Саламаха.

Наслідки підриву Каховської ГЕС у довгостроковій перспективі

QuoteУ довгостроковій перспективі підрив дамби спричинить значні економічні збитки, адже Каховське водосховище в будь-якому разі доведеться відновлювати, і це досить суттєві матеріальні витрати.

«Набирати Каховське водосховище ми будемо два — три, а то й більше років. До того, як воно буде набрано, Північнокримський канал не зможе постачати воду до Криму. Росіяни зрозуміли, що вони втратять Крим. І підрив, певно, зроблений насамперед для того, щоб примусити населення півострова, яке зараз опиниться без води, залишити Крим. Росіяни не пускатимуть кримчан на територію материкової України. Вони пропонуватимуть їм їхати в росію. Тобто перша ціль окупантів – витіснити населення з Криму», — додає експерт.

Друга ціль – знищити інфраструктуру, яка зав’язана на постачанні води Північнокримським каналом. «Ця інфраструктура навіть після звільнення Криму не діятиме декілька років через те, що ми не зможемо постачати туди воду з Каховського водосховища», — зазначає Микола Саламаха.

«З воєнного погляду не бачу жодної причини вчиняти такі злочини. Це ще раз демонструє, що росіянам абсолютно байдуже довкілля й навіть доля власних солдатів, які зараз опиняться у воді через те, що їх не встигли евакуювати з позицій на лівому березі», — підсумовує експерт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉