Facebook Pixel

«Датагруп» купує «Волю»: чим цікавий провайдер і чому Horizon Capital його продає

Національний оператор фіксованого зв'язку і цифрових послуг «Датагруп» домовився про покупку інтернет і ТВ-провайдера Volia (до серпня 2020-го «Воля Кабель») за повної підтримки фонду EEGF II Horizon Capital — єдиного фінансового інвестора «Датагруп» із часткою 96,13%.

Про це повідомили в пресслужбі «Датагруп», передає агентство «Інтерфакс-Україна». Водночас угоду ще має схвалити Антимонопольний комітет.

За словами засновника і головного виконавчого директора Horizon Capital Олени Кошарної, об'єднання цих двох компаній давно було мрією Horizon Capital і «Датагруп».

«Як «Датагруп», так і Volia, працюють у дуже фрагментованих галузях, що історично означало обмежений інтерес інвесторів і відповідний обсяг інвестицій. Виграють від цього злиття споживачі України і країна в цілому, оскільки їй потрібні значні інвестиції в інфраструктуру, щоб відповідати вимогам епохи цифрових технологій», — заявила вона.

Михайло Шелемба, який володіє 3,87% «Датагруп», зі свого боку зазначив, що злиття компаній дозволить створити операційну синергію, інвестувати в модернізацію мереж і відкриє більше можливостей для співробітників.

«Кожна компанія обслуговує різні сегменти ринку: «Датагруп» — лідер B2B-сегмента, тільки 15% доходів якої приносить B2C, тоді як Volia — лідер у сегменті B2C, який отримує менше 5% своїх доходів від B2B-клієнтів. Після інтеграції об'єднаний бізнес генеруватиме більше $130 млн виручки і $50 млн EBITDA з одним із найнижчих коефіцієнтів заборгованості серед великих телекомунікаційних компаній у Центральній та Східній Європі», — пояснив він.

Генеральний директор компанії Volia Антон Дзюбенко додав, що злиття — це безпрограшний варіант для Volia, «Датагруп» і України, оскільки дозволить впровадити нові технології, поліпшити стандарти корпоративного управління та внести вклад на шляху України до діджиталізації й подолати цифровий розрив.

Можлива сума угоди і причини продажу Volia

Що стосується суми угоди, то її не розголошують, але ще в травні 2018 року видання liga.net із посиланням на два джерела на телеком-ринку повідомляло, що «Воля» (тоді вона називалася так) вела переговори щодо свого продажу за $112 млн. Потенційним покупцем тоді називали бізнесмена Карлоса Сліма з Мексики. За словами партнера консалтингової групи E&C Анатолія Фроленкова, за найпозитивнішого сценарію акціонерам вдасться продати «Волю» до $130 млн, писав у 2017 році Mind.ua.

Варто також відзначити, що акціонери «Волі» почали шукати покупця ще 2017 року. Серед потенційних також називали колишнього главу адміністрації президента Бориса Ложкіна та мобільного оператора lifecell.

Що стосується причин продажу, то в 2017 році Mind.ua відзначало, що одному з найбільших акціонерів Providence (належить майже 35% компанії) вже давно потрібно виходити з активів, оскільки цього «вимагають» внутрішні регламенти. Джерело видання підкреслювало, що з серпня 2017 року менеджмент «Волі» «гасав ринком із пропозиціями про продаж», одночасно запускаючи піар-кампанію про те, що «Воля» успішна.

За словами Фроленкова, ініціатива про продаж активу виходила від акціонерів «Волі». Він говорив, що Providence хотів змінити структуру портфеля, вийшовши з активу. А тодішній гендиректор «Волі» Джордж Жембері в одному з інтерв'ю пояснював причини продажу тим, що нібито компанія дуже успішна та вкрай цікава для інвесторів.

Контекст. У грудні 2019 року The Page повідомляло, що у Volia змінилися кінцеві бенефіціарні власники.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉