Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Уряд дав змогу купувати дешевий газ 585 підприємствам із Криму та ОРДЛО

Дешевий український газ: кого з виробників Кабмін допустив до торгів.  Фото: Pixabay

Дешевий український газ: кого з виробників Кабмін допустив до торгів. Фото: Pixabay

До переліку компаній, яким уряд дозволив отримувати природний газ за внутрішніми цінами, а не за ціною, сформованою на нідерландському газовому хабі TTF, потрапили принаймні 585 компаній, зареєстрованих на окупованих територіях. З-поміж них, зокрема, «Криммолоко» (м. Сімферополь), «Луганська-Нива» та «Російський хліб» (м. Донецьк).

Як пише liga.net, до списку також внесли підприємства з холдингу МХП Юрія Косюка, завод із виробництва олії групи Kernel Андрія Веревського та «Хлібпром» мережі АЗС ОККО Віталія Антонова. Ба більше, право на дешевий газ також має фірма «Ві-Ді-Газ», яка зареєстрована як виробник продуктів із борошна й водночас має ліцензію на постачання газу. До списку чиновники включили й газову компанію Дмитра Фірташа «ЙЕ-Енергія» (у реєстрі вона має код іншого підприємства — «Дельта-98», яке виробляє хлібобулочні вироби).

Що говорять у Кабміні

Джерело видання в Мінагро зазначило: оскільки перелік підприємств, які мають право на дешевий газ, складався поспіхом, у ньому можуть помилки. За його словами, це попередній список, який складався на основі пропозицій асоціацій за КВЕДами компаній. Рішення за кожною з них ухвалюватиметься окремо спеціальним комітетом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Утім, у перших торгах дешевим газом (17 січня) узяли участь і «ЙЕ-Енергія» Фірташа, і «Хлібпром» ОККО й інші. Уряд обіцяє, що перелік учасників торгів переглядатиметься щоденно.

Проте аналітики сумніваються в спроможності комітету при Міненерго здійснювати контроль за торгами й уникнути зловживань.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У грудні багато виробників продовольства заявляли, що поточні ціни на газ в умовах обмеженого споживчого попиту роблять їхню діяльність нерентабельною й призведуть до банкрутств.

Постановою № 1433 від 30 грудня 2021 року Кабмін зобов'язав приватні газодобувні компанії до 30 квітня 2022 року продавати 20% газу, що видобувається ними, на УЕБ. Уряд також встановив граничну надбавку до ціни природного газу власного видобутку для виробників харчових продуктів.

Міністерство аграрної політики та продовольства 31 грудня підписало з виробниками соціально важливих харчових продуктів меморандум про стабілізацію цін.

У січні Мінагро затвердило перелік виробництв, які зможуть купувати дешевий газ. До списку увійшли підприємства, основним видом діяльності яких є «виробництво продовольчих товарів, що мають суттєве соціальне значення».

Коментарі

Всі новини