Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Висока ціна на газ зупинила роботу трьох українських скловиробників, решта – у простої

Україна може втратити скляну галузь – Асоціація. Фото: Facebook / GlassUkr

Україна може втратити скляну галузь – Асоціація. Фото: Facebook / GlassUkr

Зростання ціни на газ стало причиною повного зупинення роботи трьох підприємств скляної галузі України. Решті скловиробників довелося піти на технологічний простій (задля уникнення повного зупинення печей, оскільки їхній перезапуск є дорогим і складним).

Як повідомляє асоціація «Скло України», підприємства галузі перебувають на межі банкрутства, під загрозою втратити роботу опинилися 12 тисяч їхніх працівників.

Quote«Катастрофічне зростання ціни на природний газ, який наразі складає до 50% собівартості скляної продукції, має руйнівні наслідки для цілої галузі реального сектору української економіки, оскільки відбувається стрімке об’єктивне зростання кінцевої ціни продукції», — зазначається у зверненні Асоціації до Кабміну.

Ще одним чинником, який є критичним для скловиробників, в Асоціації називають значний демпінговий імпорт скляних виробів в Україну з держав, у яких промисловість сплачує за газ у рази менше.

«Скло України» вимагає від уряду вжити заходів для порятунку галузі від зникнення:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • створити і впровадити програму підтримки підприємств скляної галузі (яка, зокрема, передбачатиме отримання ними пільгових антикризових кредитів);
  • організувати цільовий фонд для компенсації на період кризи вартості газу для підприємств галузі;
  • допустити скловиробників до аукціонів із продажу газу за пільговими цінами;
  • застосувати заходи нетарифного регулювання у вигляді неавтоматичного ліцензування операцій із ввезення на територію України виробів зі скла та введення антидемпінгового мита.

Контекст. Нагадаємо: раніше про можливе зупинення виробництва через високі ціни на газ заявляли кондитерські фабрики, хлібопекарі та молочники.

Постановою № 1433 від 30 грудня 2021 року Кабмін зобов'язав приватні газодобувні компанії до 30 квітня 2022 року продавати 20% газу, що видобувається, на УЕБ. Уряд також встановив граничну надбавку до ціни природного газу власного видобутку для виробників харчових продуктів.

У січні Мінагро затвердило перелік виробництв, які зможуть купувати дешевий газ. До списку увійшли підприємства, основним видом діяльності яких є «виробництво продовольчих товарів, що мають суттєве соціальне значення».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини