Facebook Pixel

Через ціни на газ в Україні здорожчає все – Соболєв

Українці взимку без газу не залишаться, але ціна, за якою його купуватимуть, обов’язково відіб’ється на промисловості та населенні. Як розповів в інтерв’ю The Page заступник голови партії «Батьківщина» та народний депутат Сергій Соболєв, винною в енергокризі в країни є «бездарність керівництва галузі, президента та прем’єра».

Він нагадав, що попри обіцянки керівництва держави знизити тарифи на газ, його вартість для українців зросла з 4,5 до 10 грн за куб (з урахуванням транспортування). Окремо нардеп зупинився на сховищах газу.

Quote«Замість 26 мільярдів на цей же час минулого року в нас лише 16, а вже на сьогодні залишилося 9,8 мільярда кубів. І далі, за якою ціною закуповуватиметься газ, одному Богу відомо», — сказав Соболєв.

За його словами, Україна проігнорувала можливість закупатися ресурсом, коли він був за ціною $200 за тисячу кубів, а в «Нафтогазу» на рахунках було близько $2 млрд. У такому разі наша країна була б не просто з газом, а «могла б підтримувати газовий баланс для всієї Європи».

Quote«Навіть закуповувати газ за ціною $700, за якою вартістю тоді буде хліб? Яка буде вартість газу, попри всі обіцянки, що ми гарантуємо стабільність ціни? Чим ви будете перекривати ту саму мінімальну, коли зараз є ціна $700 за тисячу кубічних метрів? На мій погляд, це буде вже зараз відчуватися. Держава буде просто влазити в чергові боргові зобов'язання, які буде віддавати населення через інфляцію, зростання цін на харчові продукти, на послуги і на все інше», — підкреслив Соболєв.

Аналогічна ситуація, за словами політика, наразі спостерігається в електро- та теплоенергетиці.

Контекст. Раніше цього місяця в Офісі президента заявили, що в Україні можуть підняти тарифи на житлово-комунальні послуги на 10 — 11%, зокрема тарифи на розподіл і доставляння газу, але ціна на газ для населення впродовж нинішнього опалювального сезону не зростатиме.

Станом на 30 грудня ціна січневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures перебуває на позначці 94,5 євро за 1 МВт-год, або $1103,6 за тисячу кубометрів.

Фото: ICE

Фото: ICE


Подякувати 🎉