Запуск ринку землі знову опинився під загрозою

Депутати попросили визнати закон про ринок землі неконституційним Фото: УНІАН

Депутати попросили визнати закон про ринок землі неконституційним Фото: УНІАН

53 народні депутати 14 травня 2020 року направили до Конституційного суду подання щодо конституційності закону про ринок землі. Клопотання підписали, зокрема, народні депутати від партії «Опозиційна платформа — За життя»: Віктор Медвечук, Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Нестор Шуфрич, Ілля Ківа та інші.

Як повідомили у відділі комунікацій суду та правового моніторингу, депутати просять визнати закон неконституційним.

Контекст. Верховна Рада прийняла законопроєкт про ринок землі у першому читанні ще восени 2019 року. Він (поряд з іншими нормами) передбачав ліміт на концентрацію землі в одних руках у розмірі 200 тис. га. Після цього ліміт неодноразово переглядався.

Telegram Logo

31 березня після розгляду 700 поправок до проєкту закону №2178-10 про ринок землі Верховна Рада проголосувала за проведення реформи у другому читанні. Після цього до Окружного адмінсуду Києва надійшла заява з вимогою заблокувати підписання та опублікування закону.

Також народні депутати подали 13 постанов про скасування прийнятого закону про запуск ринку землі. Проте пізніше парламент їх відхилив, розблокувавши у такий спосіб підписання закону для голови парламенту Дмитра Разумкова та президента Володимира Зеленського, які вже це зробили.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Варто зазначити, що закон про ринок землі відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії та наближення економічної кризи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини