Facebook Pixel

Компанія бізнес-партнера Хмельницького оскаржує відсторонення від управління Ocean Plaza

Компанія «Ланіта Інвест» Андрія Іванова, бізнес-партнера Василя Хмельницького в девелопменті, заявила про нелегітимність дій держави, яка скасувала зміни в статут ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь», що дозволяли тому керувати коштами державної частки ТРЦ Ocean Plaza вже після націоналізації ТРЦ Ocean Plaza в Києві.

Quote«24 листопада 2023 року колегія при Міністерстві юстиції незаконно скасувала статут ТОВ «ІС Либідь» [від] 22 лютого 2023 року. Він передбачав низку змін у зв’язку з невідповідністю попередньої редакції чинному законодавству. ТОВ «Ланіта Інвест», яка володіє третиною ТРЦ «Оушен Плаза», вважає рішення держави неправомірним і таким, що спровокує тривалі судові процеси, а отже — завдасть шкоди інвестору та активу», – йдеться у заяві ТОВ «Ланіта Інвест».

Заяву від компанії The Page надіслали з інвесткомпанії Q Partners. Вона управляє інвестиціями Хмельницького та Іванова в девелоперській групі UDP, аеропорті «Київ» ім. Сікорського, венчурному фонді QPDigital, фармкомпанії Biopharma, UDP Renewables та інших активах.

Про що йдеться у скасованому Мінюстом статуті ТОВ «ІС Либідь»

Q Partners нагадує, що «Ланіта Інвест» володіє третиною ТРЦ «Оушен Плаза». Зміни в статут 22 лютого 2023 були обумовлені «воєнним станом і необхідністю оперативно реагувати на стресові ситуації та виклики».

1. Всі рішення, віднесені до компетенції загальних зборів, мають прийматися 3/4 голосів (у попередній редакції такі рішення приймалися простою більшістю (50% +1 голос).

2. Оновленою версією статуту було розширено повноваження дирекції ТОВ «ІС Либідь»: правочини, сума яких не перевищує $1 млн, приймаються без проведення загальних зборів (у попередній редакції ця сума становила $50 тис.).

3. Змінено та розширено склад дирекції, уточнено компетенції та функціональні обов’язки кожного з директорів ТОВ «ІС Либідь», що, зокрема, відповідає змінам, які запроваджені Постановою Кабміну № 387 від 25.04.2023 р. «Про внесення змін до Модельного статуту ТОВ».

Quote«Підкреслимо, що статут ТОВ «ІС Либідь», протиправно скасований державою за ініціативи колишнього т.в.о. Фонду держмайна, відповідав законодавству та міжнародним корпоративним стандартам», — йдеться у заяві.

В «Ланіта Інвест» підкреслюють, що «дії держави є протиправними та такими, що порушують принцип рівності учасників товариства при управлінні компанією». Це «матиме наслідки та завдасть шкоди як об’єкту, так й інвестору».

Що відомо про ТРЦ Ocean Plaza

ТРЦ Ocean Plaza загальною площею 165 тис. кв. м, відкрився у грудні 2012 року. Він належав російській групі ТПС «Нерухомість», яку заснували Олександр Скоробогатько, Олександр Пономаренко та Аркадій Ротенберг.

ТПС купила Ocean Plaza наприкінці 2012 року, заплативши компанії UDP Василя Хмельницького та Андрія Іванова, KAN Development Ігоря Ніконова та структурам бізнесмена Степана Черновецького $270 млн.

У травні 2022 року Печерський районний суд Києва арештував будівлю Ocean Plaza. Об'єкт передали в управління АРМА. Після низки судів у вересні 2022 року Печерський суд Києва розблокував роботу ТРЦ, дозволивши користування комерційним об'єктом.

Раніше The Page розповідав про п’ять найбільших активів росіян, які були націоналізовані в Україні. В Ocean Plaza націоналізовані 66,65% — дві третини, що належали братам Ротенбергам.

Кабмін передав Ocean Plaza Фонду держмайна для націоналізації в червні 2023 року.

Механізм продажу підсанкційних активів через Prozorro вже розроблений.

Ситуація, коли приватний власник міноритарної частки в державній компанії фактично має повний контроль над нею, відома в історії. Раніше група «Приват» Ігоря Коломойського контролювала АТ «Укрнафта» попри те, що володіла лише 40% компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉