15 грудня у світі відзначають Міжнародний день чаю, а в Україні – День працівників суду. Щоправда, судді Київського апеляційного суду, як і багато їхніх колег по мантії з інших регіонів, професійне свято цього року зустрічають у СІЗО або в’язниці.
розповідає, які історичні події відбулися 15 грудня в Україні та світі.
У 1699 році цар Петро I в Московії змінив літочислення від «сотворіння світу» на юліанський календар. Відлік та святкування Нового року були перенесені з 1 вересня на 1 січня.

У 1791-му в США набув чинності Білль про права – перші десять поправок до Конституції. Американці отримала права на свободу слова та зібрань, право володіти та носити зброю, право на швидкий та чесний суд та інші.
У 1880-му Харківське товариство водопостачання збудувало перший водогін у Харкові.
У 1917 році у Кишиневі була проголошена Молдовська Демократична Республіка, яка існувала майже рік, поки не була ліквідована указом румунського короля.
У 1917-му Українська Центральна Рада прийняла закон про створення Генерального суду.
15 грудня 1932 року вважається початком Голодомору. В цей день ЦК КП(б)У наказав припинити надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі до 82 районів України: 27 у Дніпропетровській області, 8 у Чернігівській, 15 в Одеській, 22 у Харківській та 10 районів у Донецькій області.
Того ж дня В’ячеслав Молотов та Йосип Сталін наказали перевести українські газети та видання на російську мову та заборонили українізацію на Далекому Сході, в Казахстані, Середній Азії, Центральному чорноземному окрузі – щоб вислані «буржуазно-націоналістичні елементи» не проникали в українізовані райони.
15 грудня 1934 року в підвалах НКВС (Жовтневого палацу) за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР були розстріляні 28 «членів» вигаданого чекістами «Об'єднання українських націоналістів». Тоді загинули українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.
У 1961-му суд у Єрусалимі засудив до смертної кари колишнього оберштурмбанфюрера гестапо та «архітектора Голокосту» Адольфа Айхмана – саме він керував «остаточним вирішенням єврейського питання». Ізраїльські спецагенти до того знайшли Айхмана в Аргентині, де він ховався близько 10 років, та вивезли його до Ізраїлю. Його страта була другою та останньою в історії Ізраїлю.
З 1964-го на державному прапорі Канади оселився кленовий лист.
15 грудня 2000 року остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС.
У 2000-му на Майдані в Києві з’явились перші намети учасників акції «Україна без Кучми», що протестували проти політики другого президента та його ролі у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Поштовхом до протестів стали так звані «плівки Мельниченка».
У 2018-му була утворена автокефальна помісна Православна церква України.